RöportajlarSanatçı Röportajı

Lerzan Mutlu: Değişik Bir Formatla Yakında Ekranlarda Olacağım!

Sözü ve müziği kendisine ait 'Kusura Bakma' şarkısını kısa bir süre önce hayranlarıyla buluşturan şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu ile sanat yaşamı ve yeni projeleri hakkında konuştuk. Lerzan Mutlu yeni şarkısı 'Kusura Bakma' hakkında detaylarını anlattı. Mutlu, yakın zamanda farklı bir format ile ekranlara döneceğinin de müjdesini verdi.

Sözü ve müziği kendisine ait ‘Kusura Bakma’ şarkısını kısa bir süre önce hayranlarıyla buluşturan şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu ile sanat yaşamı ve yeni projeleri hakkında konuştuk. Lerzan Mutlu yeni şarkısı ‘Kusura Bakma’ hakkında detaylarını anlattı. Mutlu, yakın zamanda farklı bir format ile ekranlara döneceğinin de müjdesini verdi.

  • Merhaba Müzikonair’a hoşgeldiniz, öncelikle biraz geçmişe gidelim isterseniz. Lerzan Mutlu için müzik nasıl başladı biraz bahsedebilir misiniz?

Babam ve annem hemen hemen her gece Maksim gazinosuna giderlerdi ve zaman zaman beni de yanlarında götürürlerdi. Çok küçüktüm ilkokula başlamak üzere hayal meyal hatırlıyorum. Sahne ilk fasıl heyetiyle başlar, solistle biterdi. O zamandan hemen hemen bütün Türk sanat müziği eserlerini ezberlemiştim. Sahneyi seyredip, her gece oraya gitmekten dolayı bilmediğim Türk sanat müziği eseri kalmamıştı. Sanat müziği repertuarım şu andaki pek çok solistte çoktur belki de. Tabii seneler sonra İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuar sınavlarına girdiğimde okulu kazanma şarkım da oradan kalan, ‘Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet Bulacak’ şarkısıdır. Maksim gazinosunun hayatımda nasıl etkili olduğunu da göstermiştir.

  •  Telefonunuza gelen cevapsız çağrıları nasıl şarkı yapmaya karar verdiniz. Sizi şarkı yapmaya iten durum ne oldu?

Aslında bu ilk yazdığım söz ve müzik değil. Daha önce de ‘Kibrit’ ,  ‘Oyuncu’ , ‘Bizde Böyle’ diye 3 tane şarkım var biliyorsunuz. Ama onlar  hiç kimseye yazılmamıştı. ‘Kusura Bakma’  ise uzun bir ilişkinin arkasından yakaladığım bir durumdan sonra ( Bu arada çok pis yakalarım ) telefonuma gelen bir sürü cevapsız çağrıya ehhh yeter artık kaybettin ‘’Kusura Bakma’’ çağrısıydı.

  • Şimdilerde sözü ve müziği kendinize ait olan ‘’Kusura Bakma’’ şarkısıyla müzikseverlerle buluştunuz. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve şu ana kadar gelen dönüşler nasıl memnun musunuz?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Şu ana kadar gelen tepkiler ‘süper şarkı çok iyi gidiyor’ gibi zaten. Benim tarzımda çok fazla şarkı sözü yazan ve beste yapan yok diyebiliriz.

şarkıyı dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz

  • Yeni şarkınız ‘’Kusura Bakma’’nın hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Anlattığım gibi uzun bir ilişkimde bir gün Whatsapp’tan bir mesaj attım. Mesaja gece yarısı bir soru işareti cevabı geldi. İnsan uzun süre birlikte olduğu insanın yazım dilini bilir ya… Onun yazım dili değildi, ‘Kimsin’ yazdım. Bir kızcağız o anda onun telefonundan beni aradı ve her şey o anda sonsuza dek bitti. Bu arada o kızcağız iki kere görüştüğü biriydi, insanların şuursuzluğu da hep kafamı kurcalamıştır. İki kere görüştüğüm birinin telefonunu kurcalamak, şifresini bulmak ve hadsizce 4 senelik insana mesaj atmak, beraber olduğun adamı cazip hale getiriyor. Bu adam da ‘Var bir numara’ deyip, bazı kadınlar da o adamın peşine düşüyor.

Yani aslında adamda bir numara yok. Adam o ünlü kadının baktığı adam. Sonra da senin elinden adam almışlar gibi komik bir şekilde üstlerine güldürüyor maalesef! Bütün mevzu bu… Sonra da her yerden deli gibi beni aradı. Açmayarak, bu şarkıyı yazdım.

  • Yeni şarkınız için çektirmiş olduğunuz fotoğraflarınız sosyal medyada adeta gündem yarattı ve fotoğraflarınıza yorum yağdı. Peki bu kadar çok ilgi göreceğini tahmin etmiş miydiniz? Neler söylemek istersiniz?

Evet gerçekten  fotoğraflar çok konuşuldu. Evet  biliyordum. Çünkü bende bayıldım! (Gülüyor)

Sanat Camiasından Dost Olmaz Olsa Olsa Kuyu Kazan Kürek Olur!

  • Zaman zaman yaşadığınız polemiklerle magazin dünyasında sıkça yer aldınız. Peki sanat dünyasında küs olduğunuz isimler var mı? Ve sizce sanat dünyasından dost olunur mu?

Gerçekten bilmiyorum ama hayatımda her zaman  magazin oldu, olacak ve olmaya devam ediyor. Küs olduğum 1-2 kişi vardır herhalde. Varlıkları da yoklukları da hayatımda çok önemli olmayan, sanat camiasından ne dost olması olsa olsa kuyunu kazan, kürek olur ancak! Ama tabii dost mertebesi kadar olmasa da ‘Arkadaş’ her zaman var.

  • Sosyal Medya ile birlikte her geçen gün çok sayıda genç şarkıcı piyasaya çıkıyor. Bugünü eski yıllarla kıyasladığımızda, daha mı şanslılar?

Belki sosyal medya ve her şeyin dijitale dönmesi belki bir şanstır.

Bir Daha Asla Magazin Programı Yapmam!

  • Bu arada bugüne kadar birçok televizyon programı da yaptığınızı biliyoruz. Peki yeni projeler var mı?

Tabii ki yeni proje  var ama çok seçiciyim. Asla’larım var. Mesela asla bir daha magazin programı yapmam. Eski yaptığım bir kanaldan iki ay önce çok sevdiğim insanlardan gelen magazin programını kabul etmedim. Mesela  bunun gibi gelen hiçbir magazini kabul etmiyorum. Ben gazeteci değilim ki…

 Bu işi gazeteciler, magazinciler yapmalı. Onlar bu işin piri. Ben şarkıcıyım, televizyoncuyum. Magazinci değilim ki… ‘Milleti oturup, konuşayım. Onlar beni konuşsun’ kafası bu. Ama çok değişik bir format ile yakında ekranlarda olacağım!

  •  Çok güzelsiniz, ekrana çok yakışıyorsunuz. Tüm bunlara dayanarak müzik hayatınızın dışında oyunculuk yapmayı da düşündüğünüz oldu mu hiç?  

Yaa  çok  tatlısınız çok teşekkürler. Ekrana çok yakışıyorsunuz kısmıyla da ilgili ayrı bir teşekkür. Hayatımda oyunculuk bir kere yaptım. Çok yorucu…  Benlik değil. Bütün oyuncu arkadaşlarıma helal olsun, onları tebrik ediyorum.

Günümüzde dijital sektörün yaygınlaşmasıyla birlikte müzik sektörünün giderek dijitalleşmesini hatta müzik kanallarının bile dijitale geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce avantaj ve dezavantajları var mı?

Bence çok büyük avantaj herkesin kendi televizyonu gazetesi var , bundan daha büyük bir lüks ve sesini duyurma şekli olabilir mi?

  • Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ederim  Müzikonair’i çok seviyorum. Sizin aracılığınızla bütün herkese çok sevgiler.

Takipçilerden Gelen Sorular

‘Bu benim ruh halim’ dediğiniz bir şarkınız var mıydı?

Hiç böyle bu duyguyla bir şarkıyı dinlemedim.

Konserlerinizde yaşadığınız, unutamadığını bir anınız var mı? 

Biri hızlıca koşup, sarılıp sonra da bayılmıştı. Önce ne olduğunu anlamasak da çok korkup, ayıldıktan sonra konser sonrası kulise davet ettik. bize televizyon programlarımda insanlara karşı çok merhametli olduğumu eğer bayılırsa, onu kulise davet edeceğimizi tahmin ettiğini anlattı. Numaradan bayılanı ilk defa görmüştük.

Düet yapmayı düşünüyor musunuz?

Düşünüyorum.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu