Madonna'yı Keşfeden Seymour Stein Hayatını Kaybetti -
GündemSosyal

Madonna’yı Keşfeden Seymour Stein Hayatını Kaybetti

Madonna, 'Talking Heads', 'Lou Reed', 'Depeche Mode', 'Ramones', 'The Cure' ve 'The Smiths' gibi müzisyen ve grupları keşfeden müzik yöneticisi Seymour Stein hayatını kaybetti.

Madonna, ‘Talking Heads’, ‘Lou Reed’, ‘Depeche Mode’, ‘Ramones’, ‘The Cure’ ve ‘The Smiths’ gibi müzisyen ve grupları keşfeden müzik yöneticisi Seymour Stein hayatını kaybetti.

Bir süredir kanser tedavisi gören ABD’li müzik yöneticisi ve girişimci Seymour Stein’den acı haber geldi. Stein’in 80 yaşında hayata veda ettiği belirtildi.

MÜZİK SEKTÖRÜNE 13 YAŞINDA GİRMİŞTİ

1980’lerin pop müziğini şekillendiren isimlerin başında gelen ve 70’li yaşlarında bile yeni yetenek keşfetmek için seyahatlere çıkan Seymour Stein, müzik sektörüne 13 yaşında girmişti.

EN BÜYÜK BAŞARISI MADONNA

Seymour Stein’ın en büyük ticari başarısı, açık kalp ameliyatından sonra iyileşirken, demosunu dinledikten sonra hastane yatağına çağırdığı Madonna olmuştu.

Seymour Stein, 2018’de anı kitabı ‘Siren Song: My Life in Music’te Madonna hakkında, “Ucuz, serseri giysiler giymişti, hastanenin kalp hastalığı bölümünde absürd duran türden bir kulüp çocuğuydu” diye yazmıştı.

Seymour Stein, kaleme aldığı otobiyografi kitabında eşcinsel olduğunu fakat buna rağmen eşi Linda ile evlendiğini de sözlerine eklemişti. Seymour Stein, 1970’lerin sonunda Linda’dan boşanmıştı. Linda, 2007’de yardımcısı tarafından öldürülmüştü.

Çiftin kızı Samantha da 2013’te yaşamını yitirmişti. İkilinin diğer kızı Mandy Stein ise şimdilerde yönetmenlik yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)