Mahkeme Erol Köse'yi Haklı Buldu: 'Ölünce Sevemezsen Seni' Şarkısı Erol Köse'nin! -
MüzikMüzik Haber

Mahkeme Erol Köse’yi Haklı Buldu: ‘Ölünce Sevemezsen Seni’ Şarkısı Erol Köse’nin!

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz ve Erol Köse arasında yıllardır süren Ölünce Sevemezsem Seni şarkısıyla ilgili mahkeme kararını verdi.

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, ‘Ölünce Sevemezsem Seni’ adlı şarkının sözlerini kendisinin yazdığını öne sürerek, yapımcı Erol Köse’ye dava açmıştı. 1. Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşma ile dava karara bağlandı.

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, ‘Ölünce Sevemezsem Seni’ adlı şarkının sözlerini kendisinin yazdığını ancak MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) kayıtlarında söz yazarı ve besteci olarak hayatını kaybeden grubun solisti Cemil Özeren ile Erol Köse’nin isminin bulunduğunu belirtmişti. Köse’ye dava açan Güleryüz, yapımcıya ödenen tüm telif gelirlerinin kendisine verilmesini talep etmişti.

1. Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Erol Köse avukatıyla birlikte katıldı. Erhan Güleryüz ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada konuşan şarkıcının avukatı, sundukları delillerle Erhan Güleryüz’ün hak sahipliğini ispatladıklarını belirtti. Davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Erol Köse’nin avukatı, karşı tarafın sunduğu eser bildirim formunda eser sahibi olarak Erol Köse ve Cemil Özeren’in gözüktüğü söyledi. Davanın reddini talep eden avukat, şarkı üzerindeki tedbirin de kaldırılmasını talep etti.

‘Şarkı Bizimdir, İspatlandı!’

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, davanın reddine karar verdi. Mahkeme, şarkı üzerindeki tedbirin de kaldırılmasına karar verdi.

Duruşmanın ardından açıklama yapan Erol Köse, davayı kazandığı için mutlu olduğunu dile getirerek, “Hak yerini buldu. Savcılığa şikayet etmişlerdi, onu da kazandık. Adalete güvendik, Erhan Güleryüz zaten haksız olduğu için gelemedi. Şarkı bizimdir. İspatlandı” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)