GündemSosyal

Mahkemeden Gülşen Hakkında Karar!

İmam hatip liselilere yönelik sözleri nedeniyle 3 yıla kadar hapis cezası talep edilen Gülşen'in yargılandığı davada karar çıktı.

İmam hatip liselilere yönelik sözleri nedeniyle 3 yıla kadar hapis cezası talep edilen Gülşen’in yargılandığı davada karar çıktı.

Gülşen’in, Ataşehir’de geçtiğimiz yıl verdiği bir konserde imam hatip liselilere yönelik sözleri nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılandığı davada bugün karar çıktı. Gülşen hakkında 10 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Gülşen, 25 Ağustos’ta halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama iddiasıyla tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Suçlamayı reddeden Gülşen, 29 Ağustos tarihinde tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Gülşen’in konutu terk etmeme şartı da 12 Eylül’de kaldırıldı. 21 Ekim Cuma günü hâkim karşısına çıkan Gülşen’in karakola imza atma şartı da kaldırıldı. Son olarak şarkıcının ‘yurtdışına çıkış yasağı’ da 250 bin TL’lik güvence miktarı yatırması karşılığında mahkeme tarafından kaldırılmıştı.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.