MüzikMüzik HaberRöportajlarSanatçı Röportajı

Maho G Yeni Albümününün Detaylarını Müzik Onair’a Anlattı

Rap müziğin sevilen ismi Maho G yeni albümü ve müzikal kariyerine ilişkin Müzik Onair okuyucularına özel açıklamalarda bulundu. Müzik Onair’dan Mehmet Çelik’e konuşan Maho G yeni albümünde Anıl Piyancı ve Zen- G ile iş birliği yapacağını açıkladı.

Maho G’yi şarkılarından ya da girdiği listelerden biliyoruz ama maho g kimdir bide birinci ağızdan duyalım istedim kendini tanıtır mısın?

Güney Karakaya , 02.06.1997’de İzmir Konak’da doğdum aslen Muş Vartoluyum.Küçük yaşlarımı narlıdere de herkesin iç içe olduğu bir gecekondu mahallesinde geçirdim
bütün aile fertlerim hala narlıdere de yaşıyor her hafta sonu imkan buldukça gidip görürüm vakit geçirim.2011 yılında göztepe’ye taşınmak zorunda kaldık. Orada da 5 sene yaşadıktan sonra harmandalı’na taşındık , kısacası hayat bizi küçük yaşta ordan oraya sürükledi.

Son dönemde İzmir’de Türkçe rap adına büyük bir sıçrama söz konusu sende İzmir’den Türkiye’ye açılan bir hamle ile girdin hayatımıza müzikal olarak İzmir’i nasıl değerlendiriyorsun?

İzmir benim için hep ayrı bir şehir her açıdan.Yıllardır yaptığımız şarkılarda izmiri överiz ki izmir de değilde başka bir şehirde yaşayıp rap müzik yapsaydım eminim bu kadar göz önünde olmazdım İzmirin bana katkısı çoktur.Biz yıllar önce her hafta sonu bostanlı iskele olsun alsancak iskele olsun izmirin yetenekli rapçileri ile buluşur acapella & freestyle yapardık, beraber vakit geçirirdik, sohbet ederdik. Şunu bilir şunu derim; dünya rap’i için los angeles neyse türkçe rap için de İzmir o dur.

Yeşil Oda Türkçe rap için marka olmuş bir yer nasıl yollarınız kesişti ?

O sıralar arka arkaya single vermekle meşguldüm üretkenliğim hat safadaydı sonra ouz baydar’ın radarına girdim.Tanıştık oturduk konuştuk daha ortada yeşil oda meselesi yok tabi. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra Oğuz Baydar bana ‘Seni Yeşil Oda bünyesine katmak istiyoruz şu saatte şuraya gel konuşalım’ dedi. Gittim meseleler konuşuldu projeler konuşuldu iki tarafta okey verdi ben mutluluktan havalara uçuyorum tabi. Sonra gel zaman git zaman benim hayatımda yaşadığım en muhteşem günlerden biri , Yeşil Oda’nın kapısından içeri girmek.
İçerisi sanat kokuyor yıllardır dinlediğimiz rapçilerin şarkıları bu stüdyodan çıkmıştı Anıl Piyancı’nın şarkıları, sekiz olsun, Ezhel’in Müptezhel albümü olsun efsane bir duyguydu. Sonra imzalar atıldı içeri Anıl Piyancı geldi ve hayırlı olsun bol bol şarkı üret dedi. Bu benim için efsane bir duyguydu hala stüdyo ya girerken heyecanlanırım.

Ailenin ben ilk ‘hiphop’ yapacağım dediğinde ki tepkisi ne oldu?

Ailem bu konuda hep desteklemişlerdir beni sağolsunlar. Zaten babamın doğu bölgesine ait olan zazaca dilinde bir albümü var. Annem de kendi halinde evde şarkılar söyleyen bir kadın. Annem sürekli hayalinin peşinden git ne yapmak istiyorsan daima yanındayım diyen güçlü bir kadın. O sebepten çok büyük sıkıntılar yaşamadım bu konuda.

 Rap kariyerin nerede nasıl hangi imkanlarla başladı?

2011 Yılında göztepeye taşındığımız da mahallede bir abim Ceza & Killa Hakan & Gekko G – rap game şarkısını dinletmişti ve çok hoşuma gitmişti. İnternet kafeye gidip sürekli rap müzik dinlemeye başladım sürekli türkçe rap şarkıları kulağımdaydı. Sonra bir kağıda annemle ilgili bir şiir yazdım bu şiiri lyric haline getirdim free beat buldum onun üstüne okuyarak kendi kendime denemeler yaptım. Baktım ki güzel ilerliyor ben bunu bir stüdyo da kaydedeyim dedim. İlk kaydımı Demirköprü’de bir stüdyoda aldım. Sonra Harmandalı’nda bir arkadaşım sayesinde Kaan Oktay isminde bir rapçiyle tanıştım onun stüdyosunda kayıtlar almaya başladım sonra imkansızlıklardan dolayı stüdyo kapandı. Gel zaman git zaman aynı semtte oturduğum 4 arkadaşımla birlikte bir stüdyo daha açıp kayıt almaya başladık fakat ben kendi stüdyomu açmak istiyordum. Oradan da ayrılıp bir işe başladım paramı biriktirip kendi evimde ufak çaplı bir stüdyo açarak rap kariyerime devam ettim.

İşler ciddiye binmeye başladığında yani iyi dinlenmeler ve izlenmeler aldığında ne hissettin ?
İlk yüksek izlenmem A.A.K. sayesinde oldu şuan 6 Milyon 300 bin. Bir sabah uyandım ve her yerde A.A.K. Bütün fenomenler paylaşmış, bütün instagram sayfaları bizden bahsediyor. Fenomenler instagramdan takip ediyor.
Düşman olan herkes birden dost olmak için yaklaşıyor. Hem içimde garip bir his hemde mutluluk vardı hala adını koyamadığım garip bir his. Konserlere çıktığımde hep bir ağızdan şarkıya eşlik etmeleri sokakta , konserde ya da mekanda görüp fotoğraf çekilmeleri muhteşem bir duygu. Sanırım hala alışamadım.
Yeni çıkacak albümden bahsedelim bize albüm konseptinden bahseder misin?
Albüm benim hayal gücümle alakalı , düşüncelerimle hislerimle alakalı bir albüm oldu. Yaptığımız işi çekemeyen sürekli bizi aşşağıya çekmek isteyen hasetle dolu insanlara ithafen bir albüm oldu. Asla düşmekten korkmayan düşse de kalkıp inadına başarmayı hedefleyen bir çocuğun albümü oldu. Zaten şarkıları dinlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız her şarkıda kendinize ait bir parça bulucaksınız buna emin olabilirsiniz.

Piyasanın önemli isimleri ile düetlerin olduğunu duydum albümde Müzik Onair takipçilerine süpriz olarak düet isimlerinden bir ya da birkaçını açıklar mısın?

Albümde bana eşik eden bir çok abim ve kardeşim var hepsini söylersem bir heyecanı kalmaz.İki isim vereyim şimdilik Anıl Piyancı ve Zen-G ile bir çalışmamız olacak albümde.

Sence rap müzik piyasasının en büyük eksiği nedir?
Bence en büyük eksiklik tarz kısırlığı kulağıma gelen yeni işleri dinlediğim zaman bir çoğu aynı geliyor gibi hissediyorum.  Tabi bunun yanında dinlediğim çok yetenekli gençler, arkadaşlarım da var. Bence Türkçe rap ile kısıtlı kalmayıp dünya müziğini de takip etmek gerekiyor.

Son olarak söylemek istediğin nedir?
Benimle bu röportajı gerçekleştirdiği için Müzik Onair’a teşekkür ederim ve ayrıca yeni albümüm çok yakın bir zamanda kulaklarınızda olucak şahsi olarak benim içime çok sinen bir albüm oldu. Bu albümde bana eşlik eden abilerime kardeşlerime ve özel olarak Oğuz Baydar’a sonsuz teşekkürlerimi iletirim, bizi dinlemeye devam edin.
                                                                         Mehmet Çelik | Müzik Onair
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.