Müzikonair Mazlum Çimen’den Zuhal Olcay Açıklaması: ‘Ayrılığın Tadını Çıkarmak Gerekir’ | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Mazlum Çimen’den Zuhal Olcay Açıklaması: ‘Ayrılığın Tadını Çıkarmak Gerekir’

Kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü son albümü ‘Benim İçin Söylenenler’ ile dikkat çeken Mazlum Çimen, Hürriyet Kelebek’e verdiği röportajda albümün çıkış süreci ile ilgili konuştu.

Başlarda bir proje albüm yapmak istemediğini söyleyen Çimen, ‘Hiç böyle bir albüm hayal etmemiştim açıkçası. Aklımda bile yoktu. Hatta karşıydım böyle bir şeye. Bizim çocuklar böyle bir harekete başladı ufak ufak. Sonra beni de ikna ettiler. Sonunda ihtiyarlamadan, ölmeden kendi şarkılarımı başkalarından dinleyeyim dedim. İyi de oldu.’ açıklamasında bulundu.

‘Beni Ters Köşeye Yatırdılar’

İlk olarak Halil Sezai’nin kapısını çaldığını dile getiren güçlü yorumcu, ‘Onun o deli derviş tavrından “Dilber” geldi aklıma. Direkt söyledim, onu okudu. Ama beni beklemediğim şekilde etkileyen iki isim var; Doğan Duru ve Soner Sarıkabadayı. Seçtiğimiz şarkılar onlara cuk oturdu.Hatta bu isimlere Yıldız Tilbe’yi de ekleyebilirim. Ters köşeye yatırdı beni. Bu üç isme “Allah Allah!” dedim’ ifadelerini kullandı.

‘Bu Ayrılığın Tadını Çıkarmak Gerekir’

Öte yandan ünlü şarkıcı Zuhal Olcay ile ayrılık haberleri ile gündeme gelen Mazlum Çimen, Zuhal Olcay ile ilgili soruları şöyle cevapladı;

‘Bunun adına “ayrılık” mı denir, “yan yana değiliz” mi, yoksa “birbirimize karşı kaldırımlardan bakıyoruz” mu… Ne dersek diyelim.Ya da ayrıldık diyelim tamam.Ama en azından ben şöyle düşünüyorum; “Ayrılmanın da vahşi bir tadı var” der ya Attilâ İlhan, “Ayrılık da sevdaya dahil” der. Onun için bu ayrılığın da tadını çıkarmak gerekir diye düşünüyorum.Onun için “ayrıldık” demek oturmuyor bana. Bu Zuhal’e da oturmaz, bana da. Gözünün ve yüreğinin arasındaki köprüyü daha kırıp atamamışken “ayrıldık” demek… Bu bana çok oturacak bir şey değil’

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)