Mehmet Çelik: Sinema Filmleri Kariyeriniz İçin de Çok Artı Bir Taraf -
RöportajlarSanatçı Röportajı

Mehmet Çelik: Sinema Filmleri Kariyeriniz İçin de Çok Artı Bir Taraf

Oyuncu Mehmet Çelik, kariyeri ve hakkında merak edilenlerle ilgili MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

Merhaba Mehmet Bey  MüzikOnair’a hoş geldiniz nasılsınız öncelikle sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Öncelikle MüzikOnair ailesine selamlarımı iletiyorum. Ben Mehmet Çelik 1989 da Bayburt’ta dünyaya gelen o dönemde Babası Bayburt’ta köyde öğretmenlik yapan, annesi ev hanımı olan ve 3 kardeş olan bir ailenin sonuncu çocuğuyum. 2 erkek 1 kız kardeşiz. Abim, ablam ve ben sırasıyla FATİH SULTAN ve sonuncu olarak Mehmet ismiyle ben dünyaya geldim. 6 yaşıma geldiğimde Bayburt’tan İstanbul’a temelli olarak göç ettik. Buraya geldiğimizde babam öğretmenliği bırakmış ve İstanbul hayatına ayak uydurabilmek için ne yapacağını düşünüp o zamanki bütçesiyle bir kamyonet alıp karpuz satmaya başlamıştır. Bizi bu şekilde ayakta tutmaya çalışıp İstanbul’da kargaşanın içinde koşturmaya başlamıştır. Sonrasında da ilk parasıyla aldığı kamyonet ile ekstra olarak nakliye işi yapmaya başlayarak bu hayat serüvenine ayak uydurmaya çalışmıştır. Emeklerinin karşılığınıda o süreçte biriktirdiği ve elinde olan son parasıyla yaklaşık 30 senedir devam eden İstanbul’da bi avm’de elektornik üzerine mağaza açmıştır. Şuanda da aktif olarak devam etmektedir. Nereden nasıl bi aileden geldiğinin bilincinde olan ve nerelerden ne şartlarla gelen bi Mehmet Çelik oldum ve soy ismimi laik bi şekilde devam ettirmeye çalışıp onlarında hiçbir zaman yüzünü aşağı eğdirmemek için elimden geleni yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Oyunculukla tanışmanız nasıl oldu? Sizi oyunculuğa iten sebep neydi?

Oyunculukla tanışmak mağazamıza sürekli müşteri olarak gelen oyuncu bir abim sayesinde oldu diyelim. O zamanlar orta okul sonlardaydım ve Oyuncu diye bahsettiğim Mehmet abide oradaydı akşamında düğün vardı ve kendi çapımda giyinip mağazaya gittiğimde Mehmet abide oradaydı ve beni gördüğünde yanına çağırıp sen ne iş yapıyorsun kardeşim oyuncu olmak ister misin dedi ben de babamdan destur almamız lazım dediğimde babamla konuşup ikna etti sonrasında beni bir ajansa yönlendirdi ve yaklaşık 22 yıl önce bu serüvenim başlamış oldu. Hala da devam etmektedir.

 

Bugüne kadar  bir çok dizide rol aldığınızı biliyoruz. Şimdilerde star ekranlarında yayınlanan ‘’Toprak ile Fidan’’ dizisinde rol almaktasınız Öncelikle dizi nasıl gidiyor ve diziye katıl sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Evet şuanda da devam eden STAR TV’DE yayınlanan projemiz var. Çok keyifli bir iş ve oyuncu arkadaşlarımızla aile gibi olduk gerçekten ekip ve oyuncular samimi oldukları için de bu süreç tabii ki hem oyunlarımıza hem de ekrandaki reytinglerimize olumlu yansıyor. Nazar değmesin çok keyifli ve yolunda yani her şey. Katıl durumu da dizimizin ilk cast aşamasında yönetmenimiz ile daha önce çalışmıştık ve arayıp beni görüşme için yapım şirketine çağırdı orada 2 yönetmeniz yapımcımız karşısında verilen bir sahneyi oynadım, görüşme bitip kalktıktan sonrada yaklaşık 1 saat sonra okey geldi ve serüvenimiz bu şekilde başladı. Beraber sahnelerimiz olan Özellikle partnerim Hilal, ve çok güzel dostluklar edindiğim Osman Hazal Sefer’de hayatımda güzel yerler edindi. Diziye katılma aşamasında başta Yönetmen Burcu Bayram ve sonrasında hem dost, hem abi olan Atilla Cengiz, Eray Koçak’a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yalçın karakterine hayat vermemde etkisi büyük olan Atilla Cengiz bana çok güzel yollar gösterdi. Ama YALÇIN karakterini oynamaktan çok keyif aldığımı da söylemeden geçemem.

Günlük bir dizide rol almanın zor yanları var mı?

Günlük dizininin tabii ki de dezavantajları olduğu kadar avantajları da çok fazla. Bir kere her gün ekranda olmanız sizin için ekstra bir ayrıcalık. Ama yorucu olduğunu da söylemeden geçemem. Haftanın çoğu günü sette oluyoruz ama bunu avantaja dönüştürmekte kendi elimizde tabii ki. Çalıştığın ortamı sadece iş olarak görmeyip her gittiğinizde orayı okula gidiyormuş gibi benimseyip kendinize artı olarak gördüğünüzde çok fazla yararını almış oluyorsunuz. Yani siz avantaj olarak görmek isterseniz onu çok keyifli ve kariyerinize de olumluya çevirebilirsiniz.

Sinema projesi düşünüyor musunuz? 

Tabii ki de evet. Sinema filmleri kariyeriniz için de çok artı bir taraf. Filmler tamamen sizin PR için ileri adımlar atmanıza yardımcı olan en etkili yol. Dizi her zaman ekranda olmanız için güzel bir PR ama Film istenildiği zaman insanların girip izleyebildiği ve sizlere de çok güzel kapılar açan bir platform. Sinema filminde fazlaca yer aldım ve kısmet olduğu sürece de yer almaya devam edeceğim.

Müzik ile aranız nasıl en çok hangi tarz şarkılar dinlersiniz?

Müzik ile aram iyidir. Şöyle ki tamamen psikolojinizi ve ruhunuzu dinlendiren ve size iyi gelen müzikleri dinlediğiniz sürece insan hayatına çok olumlu şeyler katan ve dışarıya da iyi görünmenizi sağlayan pozitif bir yansıma olarak görüyorum. Müzik olmadan asla diyenlerdenim, her türlü müzik dinlerim slow, elektro, house tamamen psikolojimin ve bünyemin o an ne istediğine bağlı.

Sinema ve dizi sektörünün artık giderek dijital platformlara yayılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce avantaj ve dezavantajları var mı?

 

Dijital platforma dönülmüş olması gerçekten oyuncular için çok daha sağlıklı ve kendilerini daha geniş bir platforma açılmanızı sağlıyor. Buda hem oyunculuğunuzu yurt dışlarında da göstermenize çok büyük etken. Süre anlamında da daha kısa ve keyifle çalışılma durumu da oluyor ve oyuncu tv dizilerinden daha az bir süre çalışıp enerjisini daha yararlı kullanıyor. Buda oyunculuğunu daha iyi göstermesine neden oluyor. Dijital platformlar devam etmeli.

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı? Ne yaparsam bunu başardım diyebilirsiniz?

Şöyle ki ben 22-23 yıldır bu piyasanın içindeyim ve hala tamamen Oyuncu olduğumu düşünmüyorum. Çünkü bizim işte ne zaman ki ben tamam artık oldum ya dediğiniz an kendinizi aslında bitirdiğiniz an oluyor. Çünkü oyunculuk ben olduğumla değil sürekli kendine bir şeyler katmakla ilerletilen bir meslek. Her anınızı aslında çalışmakla geçirebilirsiniz… Kafede otururken, hastaneye gittiğinizde, yolda yürüdüğünüzde, denize gittiğinizde çünkü gittiğiniz her yerde kendinize bir şeye katabilirsiniz. Orada çalışanları izleyerek nasıl hareket ettiklerini gözlemleyerek kendi belleğinize bir şeye katabilirsiniz. Çünkü ileride kafede çalışan birisini de oynayabilirsin, deniz de can kurtaran da olabilirsin, yolda yürürken her kesimden insanın nasıl hareket ettiğini neler yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Bu durumda işimiz için çok fazla avantaj haline gelebiliyor tabii ki almak isterseniz.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Oyunculuk dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız. Başka bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

Set olmadığı zamanlarımda mağazam da oluyorum genelde, öncesinde de söylediğim gibi elektronik ve cep telefonu üzerine mağazamız var ve orasıyla ilgileniyorum. Çok fazla aileciyim bu arada onlarla beraber olmaktan da çok keyif alıyorum. At binmeye ve yüzmeye çok fazla giderim. Güzel ve bana iyi geleceğine inandığım etkinlikleri de kaçırmam.

Son olarak ‘’MüzikOnair’’ okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Sabırla röportajımızı okuyan ve beni vakit ayırıp yakından tanımak isteyen tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime ,ablalarıma, büyüklerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki bizimle olup bu keyifli röportajımıza dahil olup heyecanımıza ve sohbetimize dahil oldular… Sizleri çok seviyorum…

Röportaj: Alper Ergez

Müzikonair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)