Müzikonair Meltem Erensoylu MüzikOnair’dan Alper Ergez’in Sorularını Yanıtladı | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Meltem Erensoylu MüzikOnair’dan Alper Ergez’in Sorularını Yanıtladı

Müzisyen Meltem Erensoylu ile müzik hayatına nasıl başladığı, yeni şarkısı ve sahne çalışmaları hakkında samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

Müzisyen Meltem Erensoylu ile müzik hayatına nasıl başladığı, yeni şarkısı ve sahne çalışmaları hakkında samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

1. Merhaba öncelikle biraz sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar ben meltem Erensoylu. Yaklaşık 20 yıla yakın zamandır müzik sektörün içerisindeyim. Sektöre girişim 19 yaşımda Ferdı Tayfur ile oldu.

2. Müzik hayatınız nasıl başladı? Ne zamandan beri ilginiz vardı?

Müzik hayatım babamın beni liese son sınıfta konservatuar sınavlarına başvurusu ile başladı. 4 yaşımdan beri şarkı söylüyorum ilk ve orta okulda hep korolarda müsamerelerde en ön saflardaydım.

3. Şimdilerde “Kuşadası Çeşme’ isimli şarkınızla müzikseverlerle buluştunuz. İçinde bulunduğumuz yaz dönemine çok uygun harika bir ismi olan şarkınız nasıl gidiyor ve bu şarkınızda kimlerle çalıştınız?

Şarkı muhteşem müzik sektörünün duayeni Türk müzikcam yasına bir çok önemli ismi kazandırmış olan sevgili Erol köse’ye ile birlikte yaptık projemızı. Tabii ki şarkı seçimi Erol beye ait. Aranjörümüz sevgili hatem tukuş. Klibimizin yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini sevgili Ali Eşitmez gerçekleştirdi. Ekip olarak çok güzel bir sinerji yakaladık her şey çok keyifli.

4. Şarkınızla ilgili gelen dönüşlerden memnunmusunuz? Neler söylemek istersiniz?

Şarkıyla ilgili dönüşler çok güzel en çok da benim istediğim Z kuşağını ele alabilmek, onları yakalayabilmekti. Dönüşler özellikle genç arkadaşlarımızdan z kuşağı dediğiniz arkadaşlarımızdan çok güzel dönüşler alıyorum. Genelde de baktığım zaman tepkiler çok güzel. Demekki doğru bir şarkı seçmişiz doğru bir iş yapmışız. Hepsi zamanla çok daha güzel bir şekilde taçlanacak.

5. Erol Köse ile yollarınız nasıl kesişti ve onunla çalışmak nasıl bir duygu?

Erol bey ile yollarımız aslında uzun yıllar önce kesişti. Bir proje yapmak istemiştik nasip olmadı her şeyin doğru vakti olduğuna inanıyorum. Bu yıl bizim bir geçmişten tanışıklığımız olduğu için böyle bir proje için bir araya geldik ben kendisine öncelikle sevgiden ziyade çok saygı duyarak seviyorum. Onun üstün zekası çok büyük başarılı çalışmalara imza atması öngörüsü ve prensipli iş ahlakı cok şükür benimle birlikte projeyi kabul etmesi benim en büyük şansım. Cok büyük bir heyecan ve aşkla işim için elimden geleni yaptım. Yolumuz güzel olsun.

6. Sahne çalışmalarınızdan birazda bahsedelim isterseniz. Şimdilerde nerelerde sahne alıyorsunuz. Sevenleriniz sizi nerelerde izleyebilir?

Evet yazın festivaller bayii işleri Kıbrıs ağırlıklı 7 konser verdik. Pandemiden sonra şu anda da kış planlamamızı yapıyoruz. Ekim ayında biliyorsunuz kışlık mekanlar faaliyete açılacak kışın birçok ilde Türkiyenin dört bir yanında Avrupa’da bir çok yerde sevenlerimize birlikte olacağız. Şu anda sezon planlamamız yapılıyor çok yakın tarihte de konser tarihimizi açıklayacağız, teşekkürler.

7. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

tabii ki hem Sizlerin takipçilerinize hem Meltem ERENSOYLU severlere şunu söylemek istiyorum. Yaklaşık 20 yıldır sektörün içerisindeyim 20 yıldır sahnelerdeyim şarkı söylüyorum. Müzik sektörüne Ferdi Tayfur gibi bir duayenle başlayınca tabi ki arabesk projeyle giriş yaptım. Daha sonrasında 6 ayrı proje çalışmalarım oldu ama bu proje benim için cok önemli. Ben bu şarkı için her neslin ve her dönemin şarkısı demek istiyorum. Tüm sevenlerimizden desteklerini bekliyorum. Sevgilerimle.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)