Merve Holefter 'Antidepresan' Şarkısı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu -
MüzikMüzik Haber

Merve Holefter ‘Antidepresan’ Şarkısı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Merve Holefter ünlü şarkıcı ve söz yazarı Mert Demir'e "mali ve manevi haklara tecavüz" suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Merve Holefter ünlü şarkıcı ve söz yazarı Mert Demir’e “mali ve manevi haklara tecavüz” suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Merve Holefter, Mert Demir’in “Alınsam” adlı şarkısının kayıtlarını 2020 yılından itibaren almaya başladığını ve geçtiğimiz sene şarkıyı yayınladığını belirtti. Daha önce Müzikonair tarafından da gündeme getirilen konuyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Şarkının nakarat kısımlarında önemli ölçüde benzerlik olduğunu fark eden Holefter, bu nedenle suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Merve Holefter, iddialarını desteklemek için şarkıların incelenmesi amacıyla Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’ne (MSG) başvuruda bulundu. MSG tarafından yapılan incelemeler sonucunda, şarkıların benzerlik taşıdığı tespit edildi.

Holefter’in avukatı, Mert Demir ile iletişime geçmeye çalıştıklarını ancak taleplerinin dikkate alınmadığını ifade etti. Avukat, MSG Teknik Bilim Kurulu Raporu, tanıklar ve diğer belgelerle birlikte, şarkıların izinsiz olarak alıntı yapıldığının ispatlandığını belirtti.

Olayla ilgili gelişmeler ve savcılık süreci devam ediyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)