MüzikMüzik Haber

MESAM Davasında Yeni Karar!

MESAM’dan ihraç edildikten sonra mahkemeye başvurarak  üyeliklerinin iadesi konusunda dava açan Suat Suna ve Recep Ergül’e, iadeleri hakkında karar verilmişti.

MESAM’ın yeni yayımladığı İhtarname’ye göre Recep Ergül MESAM üyeliğinden çıkarıldı.

MESAM Haysiyet Kurulu’nun 21.08.2019 tarihinde aldığı karara göre, Recep Ergül’ün, kurumdan iki kere uyarı, kınama ve hak mahrumiyeti cezalarını aldığı son olarak da üyelikten çıkarıldığı bildirildi.

Recep Ergül’ün MESAM hakkında,

  • MESAM’ın herhangi bir saygınlığı ve güvenirliğinin kalmadığını,
  • Tarafsızlığını ve sağduyusunu kaybetmiş, kötü niyetli bir kurum olduğunu

gibi söylemlerde bulunması ise karar için kanıt olarak kullanıldı.

Ne Olmuştu?

Son olarak haklarında evrakta sahtecilik, usulsüzlük, görevi kötüye kullanma ve haysiyet kurulu üyeleri iş birliği yapmak suretiyle, muhalif üyeleri kurumdan ihraç etmek iddiasıyla inceleme başlatılan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevden alınan Arif Sağ ve grubu kendilerine muhalif olan Sanatçı Recep Ergül ve Suat Suna’yı kurumdan ihraç etmişlerdi.
Ergül ve Suna, konuyu yargıya taşımıştı. Bir yıldır görülen davanın son duruşmasında, istanbul 2. Fikri Sınai Haklar Mahkemesi hakimi bu ihraçları haksız bularak, Recep Ergül ve Suat Suna ‘nın üyeliğini iade etti. Böylece Recep Ergül ve Suat Suna, MESAM’ a geri döndü.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, teftiş kurulu müfettişleri tarafından yapılan incelemelerde, ” Arif Sağ ve grubunun, haysiyet kurulu üyeleri ile işbirliği yaparak, Suat SUNA ve Recep Ergül’ü haksız bir şekilde ihraç ettiklerini ” raporlarına konu etmişlerdi.

İşte O İhtarname:

İlgili Haber: Mesam’da Sular Durulmuyor

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.