MüzikMüzik Haber

Mesam’da Büyük Kavga Var

Fuat Güner Instagram üzerinden Mesam ile ilgili yaptığı açıklamayla Feridun Düzağaç’ı sert bir dille eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde içinde Feridun Düzağaç ve Sümer Ezgü’nün de içinde bulunduğu dört kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Bunun üzerine Instagram üzerinde açıklama yapan Düzağaç o açıklamada Fuat Güner ile ilgili de konuşmuştu. Bunun üzerine Fuat Güner Instagram üzerinden bir açıklama yaparak Feridun Düzağaç’a cevap verdi.

Fuat Güner genel kurul öncesi Feridun Düzağaç’ı aradığını ve kendisinin “tabii ki seninleyim” demesi üzerine Düzağaç’a kurula katılamayacak bir başka kişinin vekaletini verdirttiğini ve kendisine güvendiğini ancak Feridun Düzağaç’ın kurulda karşı grup lehine oy kullandığını belirtti. Ardından “Şu hayatta sözünün eri olmak her şeyden önemlidir Feridun.” dedi.

Fuat Güner sözlerine: “Divan kurulu olarak aldığınız kararın yasaya aykırı olduğunu bilmiyor musun Feridun? Bilmiyorsan divan kurulunda ne işin var? Bilip de yaptıysan, çok daha vahim.” diyerek devam etti ve yasa dışı bir karar olduğunda elbetteki yargıya taşınacağının altını çizdi. 

Fuat Güner Feridun Düzağac’ın açıklamasında bahsettiği davanın kendisi ile ilgisi olmadığını başkaları tarafından açıldığı açıklayarak: “O, Recep Ergül ve başka üyeler tarafından açılan bir davaymış, ben de dün kendisini arayıp öğrendim. Yani bir şey yazmadan önce davacı tarafın kim olduğunu öğreneceksin, sonra yazacaksın Feridun!” dedi.

Kendisi gibi tecrübeli, telif hakları hakkında bilgili ve bu konuda mücadele etmişi biri varken başka safta yer alan Feridun Düzağaç’a: “Peki söyle Feridun, değdi mi?” dedi. Fuat Güner sözlerini: “Sen mevzunun istediğin kadarını sosyal medyadan yazıp takipçilerini galeyana getirebilirsin, ama bu gerçekleri değiştirmez.” diyerek bitirdi.

 

 

Fuat Güner’in açıklamasının ardından içinde Işın Karaca ve Recep Ergül’ün de bulunduğu birçok ünlü isimden destek geldi. 

Işın Karaca yaptığı yorumda: “Yaptıkları suç olduğunu bile bile seni hedef göstermek sadece ve sadece oyunun parçası!” dedi ve Feridun Düzağaç’ı Fuat Güner gibi büyük bir sanatçıyı hedef gösterdiği için kınadı. Karaca sözlerini: “Yazık… çok yazık! Ama kimse sanmasın ki bu dava burada bitti! Film yeni başlıyor!” diyerek bitirdi. 

Recep Ergül de yorum yaparak Güner’i destekledi ve Feridun Düzağacın kötü niyetli topluluğun emrine girdiğini ve hileye ortak olduğunu ifade etti. Ergül, Feridun Düzağac’ın Fuat Güner’den aldığı vekalet ile karşısına aday olarak çıkmasını sert bir dille eleştirdi ve sözlerini: “Hiç mi vicdanınız sızlamadı?” diyerek noktaladı.

İlgili Haber: Feridun Düzağaç’tan Dava Açıklaması

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu