MESAM'dan İstifa Eden Eflatun'dan Müzikonair'a Özel Çarpıcı Açıklamalar -
MüzikMüzik HaberÖzel

MESAM’dan İstifa Eden Eflatun’dan Müzikonair’a Özel Çarpıcı Açıklamalar

Geçtiğimiz hafta kısa adı MESAM olan Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nden istifa ettiğini açıklayan müzisyen Eflatun, Müzikonair’dan Özcan Beylan’a konuştu. MESAM’dan istifa ettiğini ve MSG’ye de girmeyeceğini açıklayan Eflatun, iki meslek birliği olmasını saçma bulduğunu dile getirdi.

Eflatun ayrıca ‘Bunların ego savaşı yüzünden zorlukları eser sahipleri çekiyor” diye konuştu.

İşte Eflatun’un o açıklaması;

”Ben MESAM’dan istifa ettim ve MSG’ye de girmiyorum İki meslek birliği denen saçmalığı ben daha fazla kabul etmiyorum. Bu tek başına Don Kişot’luk mu yoksa yel değirmenleriyle savaşmak mı bilmiyorum. Böyle bir kahramanlığa falan da soyunmuyorum. Sektörümüz çok cahil. Bizim sahnemiz, CD satışımız yok. Bizim bir tane mecramız var o da dijital saha. Bunların ego savaşı ve aptallığı yüzünden bunun zorluğunu eser sahipleri çekiyor. Çekmemesi lazım. Yeter artık. Türkiye’de eser sahibinin artık geleceği yok. Pandemiyle beraber zaten lisanslama yapamadılar. Dolayısıyla 2021’de hiçbir şey ödeyemeyecekler. Tek meslek birliği olmaktan başka çareleri yok. MSG MESAM’ı türkücü diye beğenmiyor. MESAM da MSG’yi beğenmiyor. Hep kavga halindeler. Eser sahiplerini çalmaya çalışıyorlar.” diye konuştu.

İlgili Haber: MESAM’da Şok İstifa! Meslek Birliklerini Topa Tutan Ünlü Müzisyenden Sert Tepki

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)