SosyalSosyal Medya

Meta, 10 Bin Çalışanını İşten Çıkaracak!

Daha önce 11 bin kişiyi işten çıkaran Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi platformların sahibi Meta, 10 bin kişiyi daha işten çıkaracağını açıkladı. 

Facebook’un 2022 sonu itibarıyla 86,482 çalışanı vardı. Reuters’ın yaptığı habere göre; daha önce 11 bin kişiyi işten çıkaran Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi platformların sahibi Meta, 10 bin kişiyi daha işten çıkaracağını açıkladı.

Şirket, mart ayında yeniden işten çıkarmaların olacağının sinyalini vermişti ancak net sayı belli değildi. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanlarına gönderdiği mesajda konu ile alakalı şu bilgilendirmeyi yapt: “Ekip büyüklüğümüzü yaklaşık 10 bin kişi daha azaltacağımızı ve henüz istihdama başlamadığımız yaklaşık 5 bin kişilik ilave açık pozisyonu da kapatacağımızı tahmin ediyoruz” Şirket, ayrıca artık çok önemli görmedikleri ve maddi açıdan sıkıntıya sokacak projeleri de iptal edeceğini duyurdu.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.