MüzikMüzik Haber

Michael Kuyucu’dan Haddini Aşan Sözler: İçki İçen Sanatçı Hangi Yüzle Sarayın Sanatçısı Olur?

Michael Kuyucu, ''İçki içen sanatçı hangi yüzle sarayın sanatçısı olur? Hangi yüzle saraya yanaşır? Peki saray böyle bir sanatçıyı nasıl bağrına basar?'' sözleriyle iktidarı ve Demet Akalın'ı hedef aldı.

Michael Kuyucu, Demet Akalın’ın olay olan şampanya görüntüleri hakkında ağır konuştu. Yıllarca TRT dahil birçok radyoda radyo programcılığı yapan, aynı zamanda bir üniversitede akademisyen olan Kuyucu, ”İçki içen sanatçı hangi yüzle sarayın sanatçısı olur? Hangi yüzle saraya yanaşır? Peki saray böyle bir sanatçıyı nasıl bağrına basar?” sözleriyle iktidarı ve Demet Akalın’ı hedef aldı.

Bir sanatçıyı içki içmesiyle ve saraya gitmesiyle yargılayan akademisyen Michael Kuyucu, ”Bitti efendiler sanat manat kalmadı bu memlekette artık” sözleriyle Türkiye’de sanatın bittiğine kanaat getirdi.

Açıklama Yapılmıştı


Demet Akalın’ın şov ve espri amaçlı yaptığını söylediği şampanya görüntüleri sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından hedef gösterildi. Demet Akalın ve üzerine şampanya dökülen işletme sahibi konuyla ilgili gerekli açıklamaları yaptı.

Demet Akalın’ın Kafasına Şampanya Döktüğü Kişi Konuştu: Tamamen Espri Amaçlıdır


Ancak olay bir gün unutulsa da özellikle bir akademisyen olarak tanınan Michael Kuyucu’nun sözleri hafızalardan çıkmayacağa benziyor. Türk ve dünya müzik/ eğlence kültürünü yakından takip ettiği bilinen Michael Kuyucu’nun eleştiri sınırlarını aşması dikkat çekiyor.

‘Sanat Kalmadı Bu Ülkede!’

Hem sarayı hem de sanatçıları eleştiren ve genelleme yaparak ”Bitti efendiler sanat manat kalmadı bu ülkede” ”İçki içen sanatçı hangi yüzle sarayın sanatçısı olur?” gibi ifadeler kullandı. Michael Kuyucu’nun bu sözleri yalnızca Demet Akalın’ı değil tüm sanatçıları zan altında bıraktı.

Sanatçılar özgürdür. Michael Kuyucu, kendine ayrımcılık yapılmayan bir ülkede bu görüşlerini gözden geçirsin ve Müzikonair’e yanıt versin.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.