GündemSosyalSosyal MedyaVitrin

Montana, TikTok’u Yasaklayan İlk ABD Eyaleti Oldu!

Montana, çığır açan bir hareketle, Vali Greg Gianforte'nin uygulamanın indirilmesini kısıtlayan bir yasa tasarısını imzalamasının ardından TikTok'u tamamen yasaklayan ilk ABD eyaleti oldu.

TikTok her ne kadar dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olsa da bir taraftan da çeşitli gerekçelerle özellikle kurumsal alanları rahatsız ediyor.

Kamuya bağlı yerlerde yasaklama kararı alınan TikTok özellikle güvenli olup olmadığı konusunda endişe yaratıyor. “Kişisel bilgiler paylaşılıyor mu ya da kullanıcıların dataları korunuyor mu?”  sorularının cevaplarıyla ilgili birçok spekülasyon dolanıyor.

MONTANA SINIRLARI İÇİNDE YASAK!

ABD eyaleti Montana, aldığı kararı uygulayan ilk eyalet oldu. Geçtiğimiz onaylanan yasa tasarısı, uygulama mağazalarının TikTok’u indirmesini yasaklıyor.

GÜNLÜK 10.000 DOLAR CEZA

Yasağa göre, birisine uygulamayı indirme gerçekleştiğinde uygulama mağazaları günde 10.000 dolar para cezasına çarptırılacak.

Bununla birlikte Senato Yasa Tasarısı 419’a göre göre, cezalar kullanıcılar ve yasa uygulama faaliyetleri, ulusal güvenlik çıkarları ve faaliyetleri, güvenlik araştırma faaliyetleri veya eyaletin bilgi teknolojisi sisteminde vali tarafından izin verilen temel hükümet kullanımları için geçerli değildir.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.