Müzikonair MSG’nin Telif Ödeme Hamlesine Müzik Dünyasından Tepki! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

MSG’nin Telif Ödeme Hamlesine Müzik Dünyasından Tepki!

Pandemi döneminde işlevsel bir faaliyet yürütmesi noktasında hakkında beklentilerin arttığı müzik meslek birliği MSG, bu kez müzik dünyasını şaşırtan bir hamle ile gündeme geldi.

Konuyu gündeme getiren müzik yapımcısı Ender Çabuker, Candan Erçetin’e seslenerek “2005’ten beri MSG üyesiyim. Bugüne kadar böyle bir telif ödemesi görmedim, büyük bir hata mı var yoksa dalga mı geçiliyor?” sözleriyle tepki gösterdi. Candan Erçetin’in başkanlığındaki MSG yönetiminin bu hamlesine Çabuker’in yanı sıra şarkıcı Cansu Kurtcu ile besteci ve söz yazarı Murat Güneş de yanıt verdi.

Murat Güneş, yaptığı açıklamada MSG cephesinden “Bu dönemde ödenmesi gereken bazı meblağlar Haziran ödemesine aktarıldı, pandeminin tam ortasında destek olması açısından” şeklinde bir geri bildirimle karşılaştığını söylerken; Cansu Kurtcu ise “2 dönemdir aldığım telifleri ilk şarkı verdiğim zamanlarda almadım! Bu iş sofralarda memleket kurtarma fıkralarına döndü.” sözleriyle isyan etti.

Özellikle koronavirüs günlerinde krize giren müzik sektörünün yaşadığı bu yeni sorunla ilgili MSG yönetiminden gelecek açıklama ise merak konusu oldu.

msg telif ender çabuker twitter

msg telif murat güneş cansu kurtcu twitter

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)