Ana Sayfa » Müzik » Murat Övüç’e Bir Darbe Daha! Ambargo Koydular…

Murat Övüç’e Bir Darbe Daha! Ambargo Koydular…

oduller-reklam-banner

Kadınlara yönelik yaptığı talihsiz çıkışı ve Yeşim Salkım’a küfretmesinin ardından Murat Övüç, şarkılarını yorumladığı müzisyen ve bestecilerden darbe aldı.

Birkaç hafta önce ”Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular. Tutun dilinizi. Kadınlar erkeklerin bir adım gerisinde olmak zorunda.” ifadelerine yer verdiği bir röportajı ortaya çıkan ve önceki gün sahne aldığı bir mekanda Yeşim Salkım’a küfür eden Murat Övüç’e tepkiler büyüyor.

Sosyal medyada tepkilerin odak noktası haline gelen Murat Övüç, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin eylem yapan kadınlar tarafından da kovuldu ve kabul edilmedi.

Tepkiler çığ gibi büyürken, magazin ünlüsü Murat Övüç’ün sahnede yorumladığı şarkıların sahiplerinden de tepki geldi. Bazı müzisyen ve besteciler Murat Övüç’ün şarkılarını seslendirmesini yasaklayarak ambargo koydu.

Altan Çetin, ”Şarkılarımı söyle(yeme)diğine dair duyumlar aldım. Şarkılarımı ağzına alamazsın. Hukuki işlem başlatırım” açıklamasında bulundu.

Aslı Zen ise, ”Yazdığım Hadi Hadi ve Çalkala şarkılarını söylemeni yasaklıyorum Murat Övüç. Allah seni de seni dinleyenleri de bildiği gibi yapsın” dedi.

Murat Övüç’e Bir Darbe Daha! Ambargo Koydular… Murat Övüç’e Bir Darbe Daha! Ambargo Koydular…

oduller-reklam-banner