Müzikonair Mustafa Ceceli: Tek Hayalim Sezen Aksu İle Düet Yapmak | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Mustafa Ceceli: Tek Hayalim Sezen Aksu İle Düet Yapmak

Şarkıcı ve aranjör Mustafa Ceceli, Breaking News Turkey'den Elif Tayhan'a verdiği röportajda; düet yapmak istediği sanatçıdan, müzik hayatına nasıl başladığından ve müzik tarzında z kuşağını nasıl yakaladığından bahsetti. 

Şarkıcı ve aranjör Mustafa Ceceli, Breaking News Turkey’den Elif Tayhan’a verdiği röportajda; düet yapmak istediği sanatçıdan, müzik hayatına nasıl başladığından ve müzik tarzında z kuşağını nasıl yakaladığından bahsetti.

Müzik Hayatım Oldu 

20 yıldır sektörde olan Mustafa Ceceli, müzik sektörüne nasıl başladığını anlatarak şu ifadelere yer verdi: “Müzik hep hayatımın parçası oldu. Hatta hayatım oldu. Müzik hocam beni bıraktı. Konservatuara gitmemi istedi. Ailem geçici heves olabileceğini düşünüp oralı olmadı. İstanbul’a geldikten sonra buradaki orkestralarda çalmaya başladım. Kendimi birden çok büyük isimlerin arkasında sahnede oldum. Kenan Doğulu beni sektöre atan isim oldu”

Sezen Aksu Herkesin Çalışmayı Hayal Ettiği İsim 

“Sezen Aksu ile düet tek hayalim” diyen Ceceli, “Kimse bu kişinin kaşı gözü iyi diye çalışmaya gelmez. Kenan Doğulu ile olan çalışma çok başarılı olunca diğer şarkılar ile de birlikte Sezen Aksu ile karşılaşma fırsatım oldu. Kendisi herkesin çalışmayı hayal ettiği bir isim. Benim için ‘Bu çocukta iş var’ dedi. 2005 senesinden beri birlikte çalışıyoruz” cümlelerini kurdu.

Z Kuşağı Bizi Anlamıyor Dememek Lazım 

Z kuşağını nasıl yakaladığını anlatan ünlü sanatçı, “Yenilenmek bu işin sırrı. Aranjör olmanın çok büyük faydasını görüyorum. Her tür müziği düzenliyorsunuz. Hepsine açık olmamız gerekiyor. Dinleyicinin müzik zevkine entegre olmanız gerekiyor. Yoksa çağın dışında kalıyoruz. ‘Bizi anlamıyorlar’ dememek lazım. Belki de biz anlatamıyoruzdur. Z kuşağı çok farklı. Kendi starlarını yaratıyorlar”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu