Ana Sayfa » Müzik » MÜYORBİR Başkanı’ndan Kültür Bakanlığı’na “Koronavirüs” Çağrısı

MÜYORBİR Başkanı’ndan Kültür Bakanlığı’na “Koronavirüs” Çağrısı

oduller-reklam-banner

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, Umut Kuzey’in Instagram canlı yayın konuğu oldu. Şeşen, korona virüsünün müzik sektörünü nasıl etkilediği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İlgili Haberler:

Koronavirüs Müzik Dünyasına Da Bulaştı

Hadise 1 Milyon Lira Zarar Etti

Korona virüsü pandemisinden 600 bin civarı müzik insanın olumsuz etkilendiğini söyleyen Burhan Şeşen,  Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Bakanlığın sinema ve tiyatro ile ilgili çalışma yapacağını ancak müzik sektörüne vurgu yapmamasını eleştiren Şeşen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kültür bakanının açıklamasındaki acil önlem paketinde tiyatro ve sinemadan bahsediliyor ama müzikten bahsedilmiyor. Kendisiyle yüz yüze yaptığımız toplantıda altını çizdik. İçeride çok ciddi paramız birikmiş. Kültür bakanından en son isteğimiz bu acil dönemde en azından bu parayı meslek birlikleri aracılığıyla sektöre dağıtmaları.”

Konserlerin ve müzikle ilgili etkinliklerin ancak eylül ekim aylarında eski düzenine geri dönübileceğini söyleyen Şeşen, korona virüsü pandemisi sebebiyle dijital müzik platformlarına olan ilgide ciddi artış olduğunu vurguladı.

İşte o yayın;

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani