MüzikMüzik Haber

MÜYORBİR’den Pandemi Süreci İle İlgili Açıklama

Kısa adıyla MÜYORBİR olan Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Yönetim Kurulu'ndan pandemi süreci ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Kısa adıyla MÜYORBİR olan Müzik Yorumcuları Meslek Birliği Yönetim Kurulu’ndan pandemi süreci ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti grup toplantısında kürsüye çıkarak müzisyenlerin sorunlarını gündeme getiren Burhan Şeşen’in meslek örgütünün yönetim kurulu tarafından yetkilendirildiği ve MÜYORBİR’i temsil ettiği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca pandemi sürecinde müzisyenlere verilen destek ve örgüt dayanışmasından söz edildi.

İşte o açıklama;

1.5 yılı aşkın süredir devam eden pandemi gibi zorlu bir süreçte sektörde yaklaşık 2 bin 500 yorumcunun hak takibini ve tahsilini yapan meslek birliğinin Yönetim Kurulu’nda yer almak, siz de takdir edersiniz ki görev alanımız dışında da büyük bir sorumluluk yükledi omuzlarımıza.

Pandeminin ilk gününden bugüne kadar müzik emekçilerinin tüm sorunları ile ilgilenmeye çalıştık. Sık sık T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile çevrim içi ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdik. Birçok şehrin belediye başkanları, STK’lar ve meslek birlikleri yöneticileriyle istişarelerde bulunduk. Bizden talep edilen bilgileri anında hazırlayıp çözüme faydası olması açısından sunduk. Taleplerimizi gerek sözlü gerek yazılı olarak bildirdik. Her bir aşamada web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan, sms ve e-posta yolu ile üyelerimizi bilgilendirdik.

Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda da geçtiğimiz Aralık ayında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Müzik Susmasın’ projesi kapsamında ‘İlk Sahne İlk Alkış’ projesini başlattık. Üyelerimiz dışında kayıt dışı olan müzik emekçilerine de referans olarak desteklerden faydalanmalarını sağladık. Görüşmelere devam ederek desteğin büyüyerek devam etmesi konusunda çaba gösterdik.

Belirtmek isteriz ki; MÜYORBİR’i temsilen Başkanımız Burhan Şeşen, Yönetim Kurulu’nun iradesiyle kurumumuzu temsilen yetkili kılınmıştır. Yapılan tüm görüşmeler ve açıklamalar şahsi olarak değil meslek birliğimizin prensipleri, ihtiyaçları ve üyelerinin menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılmıştır.

Gerçekleştirilen tüm çalışmalar, birlik ve dayanışma içinde müziğin devam etmesi, yaşam hakkı çerçevesinde müzik emekçilerinin yaşamlarını sürdürebilmesi içindir. Bundan sonra da bu yönde çalışmalarımız devam edecektir.

MÜYORBİR YÖNETİM KURULU

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu