MüzikMüzik Haber

Müzik Dünyasında Sahte Beste Skandalı!

Son zamanlarda gittikçe krizin içinde boğulan müzik sektörü, bu kez sahte beste skandalı ile çalkalanıyor. Konuyu köşesine taşıyan Akşam gazetesi yazarı Barış Kocaoğlu, o kişiler hakkında “Yakında isimleri de geçerse şaşırmayız” dedi.

Duayen gazeteci Barış Kocaoğlu, bugünkü köşesinde bilindik birkaç ünlü sanatçının, henüz isim yapmamış bazı bestecilerin eserlerini fazladan para karşılığında satın alıp altına kendi imzalarını attıklarını belirtti. Tehlikeye dikkat çeken Kocaoğlu, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Şu an öyle bir dedikodu geziniyor ki piyasada, bilindik bir iki şarkıcı ve besteci hakkında. Dedikodular şarkılara imzalarını atan bestecilerin, aslında genç yeteneklerin yazıp, bestelediği parçaların ücretini ödeyerek kendi imzalarını atmaları. Aslında bu olay para kazanmak isteyen genç müzisyenler için çok cazip bir fırsat… Neden diye soracak olursanız işte cevabı…

Tanıdık bir besteci olmadığı için, eserini bir şarkıcıya satmak istediğinde en fazla 15 -20 bin TL arasında ücret alacak. Ancak sektörün ünlü isimleri, genç şarkıcıya 100 bin TL vererek şarkıcının tamamına imza atıyor ve isim sayesinde müzik geniş kitlelere ulaşıyor. Böylelikle genç şarkıcı yüksek ücretlerle kazanırken diğer bestecimiz de altına imzasını atıyor.”

Kocaoğlu’nun gündeme getirdiği konuda söz konusu sanatçıların kimler olduğu ise merak konusu oldu. Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz.

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayın.

Kaynak: Akşam

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.