MüzikMüzik Haber

Müzik Meslek Birliklerinden Gülşen İle İlgili Ortak Açıklama

Gülşen'in tutuklanmasının ardından müzik meslek birliklerinden ortak açıklama geldi.

Gülşen’in tutuklanmasının ardından müzik meslek birliklerinden ortak açıklama geldi. MESAM, MSG, MÜYORBİR ve MÜYAP tarafından yapılan ortak açıklamada ”Ceza hukukunun en temel ilkesi olan suç ve ceza arasındaki orantılılık ilkesi, işlenen suçun ağırlığı ile orantılı ceza ve güvenlik tedbiri uygulanmasını gerektirir. Ne yazık ki bu uygulamada bu ilkenin göz ardı edildiğini gördük.” ifadeleri dikkat çekti.

İşte müzik meslek birliklerince yapılan ortak açıklama;

Sanatçı Gülşen’in tutuklanması hususunda Müzik Meslek Birlikleri olarak bir açıklama yapma gereği duymaktayız.

Sanatçı Gülşen’in aylar önce bir konseri esnasında yapmış olduğu bir yorum nedeniyle dün akşam itibarıyla tutuklanması, ülkemizde hukukun herkese adaletli ve eşit olarak uygulanması gereğinin ne kadar önemli ve hassas bir konu olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı.

Ceza hukukunun en temel ilkesi olan suç ve ceza arasındaki orantılılık ilkesi, işlenen suçun ağırlığı ile orantılı ceza ve güvenlik tedbiri uygulanmasını gerektirir. Ne yazık ki bu uygulamada bu ilkenin göz ardı edildiğini gördük.

Müzik meslek birlikleri olarak ülkemizde hukukun üstünlüğünün egemen olması ve herkese eşit şekilde uygulanan bir adalet anlayışının hakim olması ve laik ve demokratik bir ülkenin olmazsa olmazlarının unutulmaması gönülden temennimiz ve devletimizden talebimizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu