MüzikMüzik HaberÖzel

Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan’dan Spotify Hakkında Suç Duyurusu!

Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan, Spotify Türkiye ve editörü hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Spotify’ın İslam dinine ve peygamberlere yönelik küstah ifadeler içeren çalma listeleri tartışma yaratmıştı. Spotify’da kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bazı çalma listelerinin Peygamberlere, Aleviliğe ve İslam dinine yönelik küstah ifadeler içermesi büyük yankı uyandırmıştı.

İlgili Haber: Spotify’dan Müslümanları Kızdıracak Küstah Çalma Listeleri! İslamofobi’ye Çanak Mı Tutuyor?

Spotify Türkiye editörü Nazlı Yırtar’ın söz konusu çalma listelerine müdahale etmemesi üzerine Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İslamofobiye çanak tutan ve dini inanç sistemlerini ayaklar altına alan skandalla ilgili Beylan, Spotify Türkiye ve Spotify Türkiye editörü Nazlı Yırtar’dan şikayetçi oldu.

Dilekçede şu ifadeler yer aldı;

”Spotify’da peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ve Hz. Ali’ye yönelik dini değerleri aşağılayıcı, Müslümanlara yönelik kara propaganda çalışmalarına çanak tutan içerikler yer almaktadır. RTÜK denetimine tabi tutulan Spotify hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin Müslüman bir vatandaşı olarak bu tarz içeriklerin yer almasından büyük üzüntü duymaktayım. Spotify Türkiye editörü Nazlı Yırtar ve bu içerikleri Spotify sistemine yükleyen her kimse hepsinden davacı ve şikayetçiyim. Spotify’a kullanıcılar içerik yükleyebilmektedir. Ancak bunu denetimi ve sorumluluğu sadece içerik yükleyenlerin değil, içerikleri yayınlayan Spotify ile denetimi düzgünce yapmayan Spotify Türkiye yetkilisi Nazlı Yırtar’a da aittir. ”

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/ZXrUq
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.