Köşe Yazıları

Müzik Programları Reyting Yarışında Hüsrana Uğruyor

Son birkaç yılda yeniden çoğalan televizyon kanallarındaki müzik ve eğlence programları, beklenen izleyici kitlesine ulaşamıyor.

Son birkaç yılda yeniden çoğalan televizyon kanallarındaki müzik ve eğlence programları, beklenen izleyici kitlesine ulaşamıyor. O Ses Türkiye , Şarkılar Bizi Söyler, İbo Show ve Haluk Levent’le Yeniden gibi bir dizi müzik programı reyting yarışında dizileri ve haber programlarını geçemiyor.

Şarkılar Bizi Söyler Ne Yapsa Olmuyor

Müzik programları artık televizyonlarda izlenmiyor. Televizyon program yapımcılarının da sıcak bakmadığı müzik programları, günümüzde istediği kitleyi yakalayamıyor. Süreklilik sağlayamayan bu programlardan biri olan Şarkılar Bizi Söyler Sibel Can, Hüsnü Şenlendirici ve Hakan Altun’un yer aldığı güçlü isimlerle dikkat çekiyor. Program her hafta farklı bir konseptle birbirinden ünlü sanatçıları ağırlıyor. Kanal D’de yayımlanan program, reytinglerde üst sıralara ulaşmayı bir türlü başaramıyor. Program güç bela 15.sıralarda kendine yer buluyor.

O Ses Türkiye Final Mi Yapacak?

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği, jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç’un oturduğu O Ses Türkiye’nin reytinglerde istenilen başarıya ulaşamadığı için final yapacağı konuşuluyor. O Ses Türkiye önceleri reyting yarışında zirveye adını yazdırırken, son zamanlarda 17.sıraya kadar geriledi.

Türk televizyonlarının geleneksel hale gelen programı İbo Show’un yeni sezonu ne zaman başlayacağı da merak ediliyor. Ancak programın yeni sezonu ile ilgili herhangi bir açıklama ne yazık ki henüz yok.

Star TV’nin yeni umudu Haluk Levent’in programı Haluk Levent’le Yeniden ise totalde ilk 40’a bile giremedi.

Sebebi Diziler Mi?

Müzik programlarının reyting yarışında kaybetmesinin nedeni güçlü Türk dizileri mi? Süreklilik olmaması mı? Müzik programları neden kitlesini bulamıyor? TRT ile başlayan müzik programları alışkanlığı artık etkisini yitirdi mi? Cevabını arayan bir sürü soru var. Ancak ciddi bir kan kaybının olduğu aşikar.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.