Ana Sayfa » Müzik » Müzik Sektöründe Yeni Normal Nasıl Olacak?

Müzik Sektöründe Yeni Normal Nasıl Olacak?

oduller-reklam-banner

1 Haziran’dan itibaren yeni normal yaşama dönme adımları atıldı. Müzik sektörü için de sancılı geçen süreç sonrası yaz konserleri tedbirli bir şekilde başlayacak. Günaydın’dan Hakan Uç, ‘Yeni normal nasıl olacak?’ başlıklı bugünkü yazısında konuyu ela aldı. Peki yapımcı Polat Yağcı, organizatör Umut Kuzey ve menajer Haluk Şentürk ile konuştu.

Polat Yağcı (Yapımcı)

”Ben bu yaz çarkın dönmeye başlayacağına ama olması gereken hızı 2021’de yakalayacağımıza inanıyorum. Bu sektörün insanları olarak bizim üstümüze düşen en önemli şey; taşın altına elimizi koymak ve sektöre kan pompalamaya devam etmek.”

Umut Kuzey (Organizatör)

”Temmuz ayında başlamak üzere Ekim sonuna kadar 10 ilde düzenleyebileceğimizi umuyoruz.

Festivallerde katılımcılarımızın ateşi kapıdan geçerken ölçülecek. Her giriş çıkışlarında dezenfektanlarla hijyen sağlanacak. Maske takılmasını sağlamak, festival alanının her gün dezenfekte edilmesi, yiyecek içecek alanlarımızdaki hijyen koşullarının artırılması, tek kullanımlık bardaklarla içeceklerin servis edilmesi, kampta kurulan çadırlar arası mesafenin ayarlanması rutinimiz haline gelecektir. Bir yıl önceden hazırladığımız altyapımızla 15 Haziran’dan itibaren biletli online konserler serisine başlayacağız.”

Haluk Şentürk ( Menajer)

”Kültür sanat etkinliklerinin özlediğimiz haline tamamen dönmesi alınan önlemlere ve hepimizin bu sorumluluğa sahip olmamıza bağlı. Bu nedenle biz de sanatçılarımız için bir dizi tedbirler aldık. Öncelikle hayranlarla fotoğraf çektirmeyi ve kulis ziyaretlerini salgın bitene kadar kaldırdık. Otellerde kalınacak odalar 24 saat önceden dezenfekte edilecek ve mutlaka havalandırılacak. Tüm çarşaf, yastık ve havluların hijyen kurallarına uygun olması sağlanacak.”

Kaynak: Günaydın | Hakan Uç

Yazının devamını okumak için tıklayın

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir