MüzikMüzik HaberVitrin

MÜZİK-SEN’den İçişleri Bakanlığı’na Dilekçe!

Onur Şener’in canice öldürülmesinin ardından müzik sendikası MÜZİK-SEN İçişleri Bakanlığı’na dilekçe gönderdi.

Onur Şener’in canice öldürülmesinin ardından müzik sendikası MÜZİK-SEN’in İçişleri Bakanlığı’na dilekçe gönderdi. Dilekçede eğlence mekânlarının giriş kapılarında arama cihazı konulması zorunluluğu ve mekânlardaki güvenlik personeli sayısının denetlenmesi talebinde bulunuldu.

Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesinin ardından Müzik ve Sahne Sanatçıları Sendikası (MÜZİK-SEN) İçişleri Bakanlığı’na bir dilekçe gönderdi. İçişleri Bakanlığı’na gönderilen dilekçede eğlence mekânlarının giriş kapılarında arama cihazı konulması zorunluluğu ve mekânlardaki güvenlik personeli sayısının denetlenmesi talebinde bulunuldu.

İşte o dilekçe;

“En son Ankara’da bir eğlence mekânında yaşanan sonucu ölümle biten hadisede görüldüğü gibi içkili eğlence mekanlarında yeteri kadar güvenlik önlemi alınmayıp çoğunlukla da mekana eğlenmeye gelen müşterilerin tanıdık sima olmasından dolayı üst araması yapılmadan içeriye alınmaktadır.

Yaşanılan vakalara bakıldığında silahlı, bıçaklı yaralama ya da sonu cinayetle biten vakaların çoğunluğunda olayı çıkaranların üst aranması yapılmadan içeri alınan müşteriler tarafından çıktığı görünmektedir.

Bu nedenle eğlence eğlence mekanlarında çalışan gerek solist gerek müzisyen gerek çalışan personelin can güvenliğinin sağlanması adına ülke genelinde tüm içkili eğlence mekanlarında giriş kapısında güvenlik cihazlarının bulundurulması ve güvenlik çalışanlarının zorunlu hale getirilmesi, tanıdık dahi olsa üst aramasının mecburi kılınıp üzerinde silah, bıçak vb. kesici, delici ve yaralayıcı aletler bulunan müşterilerin bu aletleri güvenliğe teslim etmeden katiyen içeri alınmaması,

İçişleri Bakanlığı’nın ülke genelinde verdiği talimata uymayan mekanlara caydırıcı cezai işlem yapılması için gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.