Müzikonair Ekibini Yakından Tanıyın! -
Diğer RöportajlarRöportajlar
Trend

Müzikonair Ekibini Yakından Tanıyın!

Müzikonair ailesi olarak bu yıl 9. Yaşımızı kutluyoruz. Bu yıl bir farklılık yaparak sizler için gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımızla bir röportaj gerçekleştirdik.

Müzikonair ailesi olarak bu yıl 9. Yaşımızı kutluyoruz. Su gibi geçen bu koskoca 9 yıl; inşallah 19,29,39… diye
devam eder. Bu yıl bir farklılık yaparak sizler için gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımızla bir röportaj
gerçekleştirdik. En yeni, en güncel içerikleri; doğru, tarafsız ve dürüst bir şekilde sizlere ulaştırmak için azimle çalışan ekip arkadaşlarımızı yakından tanımanızı istedim…

ÖZCAN BEYLAN – MÜZİKONAIR CEO

Müzikonair’i kurma fikri ilk nasıl oluştu?

Ben o dönemlerde bir radyo platformu kurdum. Radyolarla ilgili haberler, radyocularla röportajlar yapıyorum. Çünkü o zamanlarda radyolar popülerdi. O dönemin radyocuları günümüzün fenomenleri gibiydi. Radyo sitesi çok iyi gitmeye başladı ve hobi olarak açtığım site kurumsal bir kimliğe büründü. Bütün radyocular takip etmeye başladı. Sonrasında sanatçılar takip etmeye başlayınca müziği işin içine soktuk. Sonrasında bir baktım müzik sektörüne girmiş olduk. Biraz zaman geçtikten sonra o siteyi bir arkadaşa devrettim. Akabinde bir müzik sitesi açarak daha geniş kitlelere ulaşırız diye düşündük ve nitekim başarılı da oldu.

Müzik dünyasında birçok dalda görev yapan kişiler siteyi benimsedi ve site kısa sürede hit bir site haline geldi. Sonrasında özel haberler ve röportajlar yapmaya başladık. Bu haberlerde gazete ve TV’lerde yayınlanmaya başladı. Sonrasında sosyal medya gelişince sosyal medyalarımıza ağırlık vermeye başladık. Ödül törenleri yapmaya başladık. Şimdi de globale açılmayı düşünüyoruz. Bunun için de sağlam adımlar atmamız gerekiyor.

Elimizden geleni yapıyoruz. Belki dünyada bizim sitemiz gibi sitelerle ortak olabiliriz veya kendi ismimizi dünyaya duyururuz. Şu anda bizim sitemiz Türkiye’de zirvede yer alıyor.

Bu yola çıkarken buralara kadar geleceğini düşünüyor muydunuz?

Ben her zaman en iyisi olana kadar mücadele eden birisiyim. Radyo sitesini açtığımızda da 1 numara oldu, Müzikonair de 1 numara oldu. Biz müzik sektöründe sıfırdan bir site kurduk. O zamanlar çok sayıda müzik sitesi vardı ve bizim sitemiz onları geride bıraktı. Biz daha kurumsal bir kimlik kazandık ve bu da işleri daha iyi hale getirdi.

Buralara geleceğimizi düşünüyordum açıkçası. Şu anda ulaşamadığımız bir müzik alanı veya ulaşamadığımız bir kişi yok. Müzik sektöründe olup da bizimle iletişime geçmemiş kimse yok. Bu da bizim daha büyümemize neden oldu. Burada ayrıca çok ciddi bir azim, emek ve yatırım var. Ekibimizin çok büyük rolü var.

Tek başına bir yere gelemezsin. Güçlü ve sağlam bir ekibinin olması lazım. Bu konuda çok şanslıyız. Hiçbir zaman olduk demiyoruz ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Daha farklı neler yapabiliriz, bu siteyi nasıl geliştirebiliriz diye sürekli çalışıyoruz. Bir kişinin veya şirketin hedefleri olması lazım. Başarının anahtarı bu aslında! Her zaman daha da gelişmek ve yeni bir şeyler yapmak istiyoruz.

Her geçen gün büyüyorsunuz. Hedefleriniz neler?

Hedefimiz bu işi globalleştirebilirsek, Türkiye’de yapılmayan şeyleri yapabilirsek, müziğe katkı sağlayabilirsek, halka ve müzik dünyasına katkımız olursa ne mutlu bize. Türkiye’de oturmuş bir sitemiz var ve bu siteyi geliştirmek istiyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte kendimizi sürekli yenilemek ve geliştirmek istiyoruz.

Ekibe mesajınız var mı?

Dijital ortamda var olabilmeniz için ciddi emek vermeniz gerekiyor. Sabah, akşam ve hafta sonu siteye bakan editörlerimiz var, röportaj yapan, video yapan, işin teknik boyutuna bakan arkadaşlarımız var ve biz bu arkadaşlarla çok emek veriyoruz. Sitenin altyapısında tasarımına, içeriğinden haberlerine kadar çok ciddi emek var.

Site açan çok kişi oldu ancak bizim gibi ekip olamadılar. Bu iş üzerinden para kazanmak için ciddi bir zaman gerekiyor. Biz bu siteyi 2013’te kurduk ve 2020’de para kazanmaya başladık. Bu siteye başlarken ben ve Umut (Parkın) vardı. Sadece ikimizdik. Biz haber giriyorduk. İlk zamanlar çok basit bir siteydik, günde 2-3 haber giriyorduk. Derken buralara geldik. Umut bu yolda benim can yoldaşım, yol arkadaşım. Onun emekleri ve katkıları benden fazladır. Diğer arkadaşlarımızın da emeği çok fazla. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu başarılarda ekip olmazsa olmazdır. Ekibin katkıları çok önemlidir. Bu nedenle çok şanslıyız diyebilirim. Güzel bir ekibe sahibiz.

UMUT PARKIN – MÜZİKONAIR CEO

Müzikonair’i kurma fikri nasıl oluştu?

Özcan (Beylan) ile beraber farklı platformda çalışıyorduk. Sonra ben oradan ayrıldım. Ona da o platformda yapılan haberleri kaynak göstererek kendi açacağım sitede gösterebilir miyim? dediğimde, sanki bunu bekliyormuş gibi “Gel beraber açalım” dedi. Sonrasında 9 Eylül 2013 yılında sitenin haklarını satın aldık ve bir hafta sonrada ilk haberimizi yaptık.

İsim babası kim?

Aslında ben başlarda “Decibel” ismini çok istedim. Hatta dergi yaparız güzelde olur demiştim. Bunları konuşurken ikimiz de farklı radyolarda çalışıyoruz. “ONAIR” her radyoda bulunan bir uyarı tablosu. Dedik radyoyu böyle
temsil edelim. Sonra Özcan çıkıp Müzikonair yapalım dedi ve o gün bu gündür bu şekilde. Ama aklım hala “Decibel” isminde onu başka projede kullanacağım.

Bu yola çıkarken buralara kadar geleceğini düşünüyor muydunuz?

Her çıktığım yola küçük hedeflerle çıkmadım. Hep global düşünmüşümdür. ‘Şöyle büyüsek ne olurdu?’ diye düşünür ona göre isimleri, olayları ve adımlarımı seçerim. Müzikonair’in büyüyeceğini biliyordum. Ama bu kadar kısa sürede olacağını ihtimal vermemiştim.

Hedefleriniz neler?

Türkiye’nin sonrada dünyanın ikinci Billboard sitesi olmak. Onlarla yarışmak. Belki şu an için uçuk bir hedef ama bunda 9 yıl öncede şu an ki durum bizim için uçuk bir hayaldi.

Ekibe mesajınız neler?

9 yıl içerisinde çok çalışma arkadaşımız oldu. Onlarında öyle ya da böyle bu sitede emekleri olduğunu düşünüyorum. Hep iyi ayrıldık. Halen süren dostluklarımız olan var. Şu anki ekibin beyni dediğimiz Ezgi (Taşlı) çok güzel işler yapıyor. Bir yerde ekip başını iyi seçerseniz o ekip iyi olur. Yasemin, Buse daha adını sayamadığım editör arkadaşlar. Röportajlarıyla renk katan başta sen olmak üzere muhteşem bir kadro bence. İşte bu ekiple Billboard hayali benim nezdimde hayal değil aslında.

SEVTAP GÜL – MÜZİKONAIR PR

Müzikonair tanışman nasıl oldu?

Müzikonair internetten takip ettiğim bir siteydi. Sürekli iş ilanı veriyordu denk geliyordum. Ben de o süre de iş arıyordum ve başvuru yaptım kabul edildi. Böylelikle serüvenim başladı ve yaklaşık 6 yıl olmak üzere bu ailenin bir parçasıyım.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşlerin?

Müzikonair genç ve dinamik bir ekibe sahip. CEO’larımız Özcan Beylan ve Umut Parkın arkadaş gibiler hem çok iyiler hem de çok istikrarlı, disiplinli, özverili çalışma prensipleri olan iyi birer yöneticiler. Bu sayede Müzikonair her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Müzikonair’da çalışmak sana neler kattı?

Müzikonair’da çalışmak bana; günümüz medyasında biraz daha açacak olursam özellikle müzik anlamında sürekli üretimin olduğu ve hızlı tüketimin de yaşandığı bu ortamda zamanı en iyi şekilde kullanmama katkı ve komplike çalışma prensibine sahip olmamı sağladı. İşimiz gereği sürekli İletişim odaklı mesai harcadığımızdan ötürü beşerî ilişkilerimizin daha da kuvvetlenmesine olanak sundu. Son olarak ‘Müzikonair iyi ki varsın!’

İyi ki bu ailenin bir parçasıyım. Başarılarımız daim olsun…

EZGİ TAŞLI – EDİTÖR

Müzikonair ile tanışman nasıl oldu?

Zaten takip ettiğim bir platform olan Müzikonair’a 2017 yılında editör pozisyonu için başvuruda bulundum ve birkaç gün içerisinde olumlu dönüş aldım. Yaklaşık 5 buçuk yıldır profesyonel olarak tam zamanlı çalışmaktayım.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşleriniz?

Kendi alanında tek olma özelliği taşıyan Müzikonair’ın çok yönlü olması ve habercilik etik kurallarına uygun bir yayıncılık anlayışı benimsemesi benim için son derece olumlu. Müzik, magazin, radyo ve sosyal medya içeriklerini anlık olarak takip etmek için rakipsiz bir platform.

Müzikonair’da çalışmak size neler kattı?

Eğitimini aldığım Gazetecilik mesleğini ilerletmeme, habercilik ve editörlük kariyerimin gelişmesine büyük katkılar sundu ve sunmaya devam ediyor. Bununla birlikte dijital çağa ayak uyduran Müzikonair, yaratıcılığımı geliştirdiğim ve bakış açımı genişlettiğim iş yerim, güçlü bir bağ kurduğum markam, kurumum…

MEHMET ÇELİK – İÇERİK ÜRETİCİSİ – SANATÇI

Müzikonair ile nasıl tanıştınız?

Özcan Beylan ile geçmişte ortak bir tanıdığımız vasıtası ile bir araya geldik, daha sonra Dominik’te çalışırken oradaki yerel halka Türkçe şarkılar söylettiğim küçük bir video yapmıştım. Orada bana destek verdi ve aramızda kendiliğinden ortak paydalar doğrultusunda vizyonlarımızın örtüştüğü bir yol birliği oldu.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşleriniz?

Müzikonair şu an Türkiye’nin müzikal anlamda en prestijli dijital platformu, sürekli yeniliğe açıklığı sayesinde güncel olması şüphesiz hem sanatçıların hem de büyük firmaların dikkatini çekiyor.

Müzikonair’da çalışmak size neler kattı?

Müzikonair ile çalışmak sadece bana değil, Türkçe rap camiasına çok şey kattı. İsmimi gören ve ‘bu neymiş’ diye merak edip dahil olan birçok rap sanatçısı, kurumsallık, PR hizmeti nedir, haber değeri olan içerikler nasıl olur bunları öğrendi. Tabi benim alanım hiphop için bu geçerli olsa da eminim diğer tarzlar içinde benzer hikayeler söz konusudur.

YASEMİN ALTUN – EDİTÖR

Müzikonair ile nasıl tanıştınız?

Son çalıştığım iş yerinden yeni ayrılmıştım. İnternette iş ilanlarına bakarken denk geldim. Yazmak, araştırmak her zaman ilgi alanımdaydı. Yazarlık daha önce de tecrübe sahibi olduğum bir işti. Ancak editör olarak hiç çalışmamıştım. Müzik, magazin ve sosyal gündemi takip etmeyi seviyordum. İş ilanını görünce de başvurdum. Bu şekilde Müzikonair’da çalışmaya 2021 Kasım ayında başladım.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşleriniz?

Müzikonair; müzik, magazin, gündemde olanlar hakkında anında haberdar olabileceğiniz, haber içeriğiyle gerekli her bilgiyi veren bir oluşum. Gerek web sitesi gerekse sosyal medya hesaplarıyla herkesin takip etmesi gereken, sürekli kendini yenileyip, geliştiren bir kurum.

Müzikonair’da çalışmak size neler kattı?

Dışardan bakıldığında kolaymış gibi gözüken bir işin aslında ne kadar emek istediğini gördüm. İnsanlar müzik, magazin hakkında yazıyorum dediğinizde çok basitmiş gibi görüyorlar. Ancak öyle değil. Müzikonair sayesinde gündemi sağlıklı bir şekilde takip etmeyi, yazdığım haber içeriklerinde nelere dikkat etmem gerektiğini, bir haberin doğru olup olmadığını araştırarak yazmayı öğrendim. Teknik anlamda da öğrendiğim pek çok şey oldu. Hala daha öğrenmeye devam ediyorum.

İBRAHİM AYDEMİR – EDİTÖR

Müzikonair ile nasıl tanıştınız?

Bir gün Instagram’da gezinirken reklam olarak karşıma çıktı. “Müzikonair’da editör olmak ister misiniz?” diye. Ben de müziğe ilgili olduğum için kabul ettim. O günden bu yana Müzikonair bünyesinde çalışıyorum. Mutluyum.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşleriniz?

Müzikonair ile tanışalı 4 yıl oldu. Bu süre içerisinde çok fazla insan tanıdım. Onların benim, benim de onların hayatına dokunuşları oldu. Birbirimizin gelişimlerine destek olduk. Burada en sevdiğim şey ise, CEO ve çalışan arasında arkadaş ilişkisi olması. Bu samimi iletişim, çalışmamıza da yansıyor. Aile ortamı var. Bir insan nasıl ki ailesi zarar görmesin diye dikkatli ve özenli çalışıyorsa bizler de aynı o şekilde Müzikonair zarar görmesin diye haberlerimizde dikkatli ve özenli davranıyoruz.

Müzikonair’da çalışmak size neler kattı?

Bir önceki soru da dediğim gibi güzel insanlar tanıştırdı. Müzik camiasında çok fazla sanatçı ve menajer arkadaşlığı sağladı. Sağlamaya da devam ediyor.

Ve ben…

ALPER ERGEZ – EDİTÖR

Müzikonair ile nasıl tanıştınız?

Başkent Televizyon Akademisi’nden mezun olduktan sonra televizyon üzerine çeşitli eğitimler ve birebir kurs programlarına katılırken bir yandan da internetten televizyon medya ile ilgili alım ilanlarına bakıyordum. Müzikonair’e denk geldim yazar alımı olduğunu görünce hemen başvurdum. Kısa süre sonra dönüş oldu ve benim için çok güzel bir serüven başlamış oldu.

Görev yaptığınız süre içerisinde Müzikonair ile ilgili görüşleriniz?

Müzikonair sektörün nabzını tutan herkes tarafından takip edilen bir kurum ve bu kurumun en büyük farkı ise patron ve çalışanlar arasındaki arkadaşlık ilişkisi. Samimiyet, huzur ve mutluluk olması. Bu durum çalışmanıza da doğal olarak yansıyor. Yani resmen bir sıcak aile ortamı gibiyiz. Bu sıcacık ailenin bir çalışanı olduğum için çok mutluyum.

Müzikonair’da çalışmak size neler kattı?

Ben röportajlar yapıyorum. Bu platform sayesinde bir çok müzisyen menajer basın danışmanı arkadaşlarım oldu. İletişim yönümü daha çok geliştirmeme neden oldu. Müzik sektörünü daha sık takip etmemi sağladı ve en önemlisi de; hızlı çalışmak, hızlı üretmek, hızlı haber ve hızlı sunum… Kısacası hız kavramını nasıl en iyi şekilde kullanabilmemi öğretti. Müzik Onair ailesi olarak sürpriz röportajlarım devam edecek takipte kalın, müzikle kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)