MüzikMüzik Haber

Müzisyenlere Destek Projesinin Süresi Uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Müzik Susmasın" sloganıyla başlattığı projenin destek süresi bir ay daha uzatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, projede destek süresinin mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldığını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabındaki paylaşımında şunları kaydetti:

“Müzik emekçilerimiz için ‘MüzikSusmasın’ sloganıyla başlattığımız projede destek süresi mayıs ayı da dahil edilerek 5 aya çıkarıldı. Bugüne kadar olan toplam destek miktarı ise yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak. Hayırlı olsun.”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müzik meslek birlikleri, dernekler ve ilgili sendikayla başlattığı kampanyadan faydalananların mayıs ayında da destek alacağı bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bakanlığın ‘Müzik Susmasın’ projesi kapsamında aldığı bu yeni kararla, projeden faydalananlara verilen destek 5 aya çıkmış olacak. Destekler mayıs ayı itibarıyla toplamda yaklaşık 156 milyon liraya ulaşacak.

Haftalık veya günlük yevmiye ücretiyle çalışan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar başta olmak üzere, işini kaybeden veya işleri durma noktasına gelen ses ve enstrüman sanatçıları ile sektör çalışanlarının projeye katkıları karşılığında destek verilen projede, aynı zamanda üretilen eserlerin geleceğe aktarılması için dijital bir arşiv oluşturuluyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu