Müzikonair Netd Müzik Yayınlama Ücreti ve İletişim Bilgileri | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Netd Müzik Yayınlama Ücreti ve İletişim Bilgileri

YouTube'un en büyük müzik kanalı Netd müzik ücreti merak edilen konulardan biridir. Peki 2022 yılına ait güncel klip yayınlama bedeli ne kadar? Sizler için derledik.

Öncelikle Netd müzik ücreti her yıl farklı değişkenler göz önünde bulundurularak güncellenmektedir. Anlaşmalı olunan plak şirketi, sanatçı ilişkileri ve Netd ile yapılan sözleşme bu platformda müzik yayınlama ücretlerinde belirleyici rol oynamaktadır. 22 milyondan fazla abone sayısı ile yalnızca Türkiye değil, farklı ülke ve bölgelerdeki kitlelere de ulaşan kanal, sektöründe öncü olmuştur.
Dijital dünyanın en büyük şarkı ve klip yayınlama platformunda yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Netd müzik şarkı yayınlama prosedürleri ve hizmetleri hakkında bilgiye Netd’nin en büyük profesyonel iş ortağından öğrenin! YouTube Türkiye’nin en çok abone sayısına sahip kanalı Netd Müzik ünlü ve bağımsız her sanatçıya açıktır. Doğan Holding bünyesine bağlı platformun en önemli iş ortakları arasında yer alan ve her gün birçok klibin yayınlandığı platformda yerinizi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmalı Şirketler ve Netd Müzik Ücreti

Netd müzik ücreti arasında onlarca dağıtımcı ve plak şirketi yer almaktadır. Doğan Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren platform eğlence ve müzik içeriklerine sahiptir. Görsel ve müzikal anlamda özgün ve telif hakkı içeren içeriklere sahip olan Netd, hak sahipliği olan sanat eserlerini yayımlayan başlıca platformlardandır. Doğan Holding bünyesine bağlı şirkette müzik video klibi ve klipsiz şarkı yayımlatmak ücretsiz yahut çok makul ücretlere mümkün olmaktadır. Müzikonair iş birliği yaptığı no name, amatör yahut bağımsız sanatçılarla iş birliği sağlayarak şarkılarını Netd kanalında yayımlatmakta hem de PR çalışmasında güçlü destekler vermektedir.
İnternet dünyasının en büyük video yayımlama platformu Netd Müzik, müzisyenlerin, şarkıcıların ve prodüktörlerin birinci tercihidir. Bu kanaldan yayımlanan şarkılar hem daha büyük kitleye ulaşmakta hem de bunun sonucu olarak daha prestijli bir platformda yer almaktadır. Türkiye merkezli YouTube abone sayısı sıralamasında zirvede yer alan Netd, sanatçıların bir numaralı tercihidir. Kanalda her türden şarkı yayınlanmakta ve paydaş plak şirketlerinin içeriklerine yer verilmektedir.

Netd Müzik Ücreti ve Klip Yayınlama

Halihazırda yüzlerce sanatçıyla çalışan Müzikonair Company şirketine bağlı Müzikonair Records, Netd’nin paydaş şirketlerinden olup şarkı yayımlatma hakkına sahiptir. Netd müzik bilgilerine erişmek isteyen kişiler yahut şirket ile güçlü bir bağ kurmak isteyen sanatçılar Müzikonair ile iletişime geçerek doğrudan bir yol izleyebilmektedir.  Şirkete bağlı birçok yapım markası bulunmaktadır. Bunlar arasında Garaj Müzik, Dark’n Dark Music, Özdemir Müzik, Too Production, Mahzen Media, 3 Adım Müzik ve Seyhan Müzik gibi güçlü şirketler yer almaktadır.
Sanatçıların gözde platformu olan kanalda şarkı yayımlamak isteyen kişiler doğrudan iletişime geçerek beklentilerini karşılayamamaktadır. Halihazırda Doğan Holding’e bağlı DMC plak şirketinin sanatçısı olan sanatçılar herhangi bir işlem yapmaksızın eserlerini yayımlatmaktadır. Ancak bireysel olarak müzik yapan kişiler Netd ile direkt olarak çalışamamaktadır. Şirket, telif hakları ve yasal yükümlülükler sebebiyle aracı bir plak şirketi ile çalışmayı prensip edinmiştir. Netd’nin aracı şirketleri arasında yer alan bir yapım markası ile çalışıyorsanız, eseriniz uygun bir güne alınmakta ve yapılan anlaşmaya göre yayınlanmaktadır.

Netd Müzik Fiyatları

Netd müzik ücreti konusunda merak içerisinde olan müzisyenlerin en çok araştırdığı konu ise dağıtımın nasıl yapıldığıdır. Öncelikli olarak bilinmesi gerekir ki eserinizden stream başına ücret kazanılmaktadır. Ne kadar çok tıklanırsanız, o kadar gelir demektir. Sonuç olarak kitleniz ne kadar genişse, eseriniz ne kadar başarılıysa o derece kazanç sağlanmaktadır. Bununla birlikte tıklanma başına hak edişlerinizde şirketler ve Netd‘nin ücretleri de yer alır. Yani tüm kazancınız size aktarılmaz. Bununla birlikte vergi ve diğer telif koruma kesintileri de bunun içerisinde yer almaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki milyonlarca aboneye sahip bir kanalda eseriniz yayımlandığında kitleniz her daim artmaktadır ve bu yönüyle size kazanç olarak geri dönmektedir.
Tıklanma başına aldığınız ücretler ve diğer telif hakkı ücretleriniz size ve yapım şirketinize aktarılmaktadır. Hazırda bir video klip yahut lirik klibinizle bu kanalda yer alabilirsiniz. Öte yandan tüm albümünüzü audio versiyonuyla bu kanalda yer almanız mümkündür.
Netd müzik yayınlama ücreti ve diğer yatırımlarınız kazancınızda ciddi artışlar yakalamanızı sağlamaktadır. Netd müzik başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak çalıştığı plak şirketini doğru seçmelidir. Netd ile anlaşmalı bir plak şirketi ve prodüktör ile çalışan müzisyenler çok kolay bir şekilde eserlerini bu kanalda yayımlayabilmektedir. Ancak sektörde yer alan kötü amaçlara sahip kişi yahut kurumlar bir hayli fazladır. Bu sebep ile referanslı şirketler ile iş birliği sağlamalı ve güvenilir aracı şirketler ile ortaklık kurmanız tavsiye edilmektedir.  Şirkete bağlı birçok pop sanatçısıyla birlikte rap, trap, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve pek çok türde icracı bulunmaktadır. Burada yayımlanan içeriklerde künye yer almaktadır. Eserinizin söz ve müziğine imza atan kişi, düzenleme ve mastering çalışmasını üstlenen kişi ve klibin yönetmeni yer alır. Şarkınızın sözlerine de yer verilmektedir.
Şarkınızı Türkiye’nin en büyük müzik kanalı Netd Müzik’te yayınlatmak için [email protected] e-posta ve 0552 685 38 82 WhatsApp Bilgi Hattı üzerinden Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu