Ana Sayfa » Müzik » Norm Ender Sahtecilik Mi Yaptı?

Norm Ender Sahtecilik Mi Yaptı?

oduller-reklam-banner

Norm Ender’in birkaç aydır rap müzik dünyasında çok konuşulan “Mekanın Sahibi” adlı şarkısı bu günlerde sahtecilik iddialarıyla tekrar gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde Cengiz Semercioğlu’nun TV100’de yayınlanan “Bu Gece” adlı programa konuk olan Killa Hakan, Norm Ender’in ‘Mekanın Sahibi’ adlı şarkısının sahte bot hesaplarla YouTube’ta 84 milyon kez izlendiğini, rakamların gerçekçi olmadığını söylemişti. Killa Hakan, “Madem 84 milyon izlendin, o zaman neden dünya sıralamasında yoksun? Çünkü dünya sıralaması oyuna gelmez.” diyerek Norm Ender’in sahtecilik yaparak bu başarıya ulaştığını iddia etmişti.

Geçtiğimiz hafta Mor Minder adlı şarkısıyla, kendisini mekanın sahibi ilan eden Norm Ender’e gönderme yapan rapçi Musa Seis ise şarkısında Norm Ender’e “İnsanların emeğiyle oynayıp ekranlarda prim yapma” dedi. Son zamanlarda müzik dünyasında şarkıcıların YouTube ve Spotify’a para ödeyerek dinlenme satın aldığı yönündeki iddiaların artması üzerine Norm Ender’in de bu şekilde gündeme gelmesi müzik dünyasında daha çok konuşulacağa benziyor.

İki rapçinin Norm Ender’in sahtecilik yaptığı iddialarını ortaya atması akıllarda soru işareti bırakırken Norm Ender ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Serap ILGIN | Müzik Onair

İlgili haberler: 

Killa Hakan: “Norm Ender Benim İçin Bir Çocuk”

Musa Seis’in Norm Ender’e Gönderme Yaptığı “Mor Minder” Yayında

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir