MüzikMüzik Haber

O Ses Türkiye Şampiyonu Dodan’a Sansür!

O Ses Türkiye yarışması ile adını duyuran şarkıcı Dodan, dün akşam Batman’da bir kafede sahneye çıktı. Bu sırada mekana gelen polis ekipleri sahnede şarkı söyleyen Dodan’ın elinden mikrofonu alarak programı durdurdu. İddiaya göre şarkıcının elinden mikrofonu alan polis memuru, Dodan’a “O Ses Türkiye yarışmasında yasak olduğu gibi Batman’da da yasak Kürtçe söylemek” dedi.

Elinden mikrofon aldığı için polis memuruna tepki gösteren Dodan ise, “Siz bir vatandaşsınız, ben de bir vatandaşım. Sizin yasal haklarınız olduğu kadar benimki de var: Doğru mu? Siz burada görev alabiliyor olabilirsiniz, ben de İstanbul’dan buraya konser için geldim. Sizin benim elimden mikrofonu çekmeye hakkınız yok. Ben 42 yaşında bir adamım. Senden daha büyük bir adam olarak söylüyorum. Sen benden çok gençsin” diye konuştu.

Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan Batman Valiliği “Sosyal medyada ‘Batman ‘da polisin Kürtçe şarkı söyleyen sanatçıyı engellediği’ yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Yapılan işlem alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı olmadan çalışan işyerine uygulanan faaliyetten men işleminden ibarettir” dedi.

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise “Bana düşen görev de bu hak ihlalini protesto etmek için Meclis’te bu türküyü bütün Türkiye’ye dinletmek olacak” ifadelerini paylaştı.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.