Ana Sayfa » Sosyal » Onur Akay’dan Seyhan Erdağ’a Dava

Onur Akay’dan Seyhan Erdağ’a Dava

oduller-reklam-banner

Magazin dünyasının ünlü muhabiri Seyhan Erdağ ile magazin dünyasının ‘Felaket Tellalı’ Onur Akay, Tarkan haberi nedeniyle Instagram’da birbirine girdi.

Instagram adresinden paylaşım yapan ünlü magazin muhabiri Seyhan Erdağ, Tarkan’ın annesinin hastaneye kaldırıldığı haberinin kendi özel haberi olduğunu ve magazin dünyasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ün yapan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’ı, o haberi kendisinden çalmakla suçladı. Özel haberi ile ilgili Instagram’da Acun Ilıcalı’ya seslenerek, “Sevgili Acun Ilıcalı, benim formatım çalındı diye FOX TV’yi mahkemeye verirken, kendi elemanları daha 27 yıllık gazetecinin haberini atlayıp, senin haberini çalıp, bir internet sitesi kuran gazeteci olmayan bir kişinin adını yazıyorlar. Gazeteci arkadaşlarına bakıyorsun, senin adını atlayıp, “Ses sanatçısı Onur Akay’ın haberine göre yazıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Onur Akay’dan Seyhan Erdağ’a Dava Onur Akay’dan Seyhan Erdağ’a Dava

“Sana Tazminat Davası Açıyorum”

Ünlü sanatçı Onur Akay’dan ise bu paylaşıma cevap gecikmedi. “Sen önce dön bir mazine bak Seyhan Erdağ” diyen Akay, “Seyhan Erdağ, sosyal medya adreslerinden daha öncede buna benzer paylaşımlar yapmış ve benimle ilgili çok yerde konuştuğunu da duymuştum. Ayrıca bazı gazetecilere benimle ilgili attığı mesajlar da tarafıma hep gönderildi. Ancak ben bugüne kadar sesimi çıkartmadım ama artık çok fazla oldu! Seyhan Hanım, ben bu tarz yazıları 7 yıldır yazıyorum. Haber bir tek sana mı geliyor? Ne sitendeki haberini gördüm, ne de paylaşımını! Kaldı ki, benim verdiğim bilgiler senin haberinle aynı bile değil. Sen daha önce girdiysen haberi niye senden almadılar? Haber bir tek sana mı geliyor? Senin haberini kopyalayan mı olmuş, yoksa başka bilgiler mi verilmiş sen önce onu oku. Demek ki, 27 yılda o güveni verememişsin ki senin haberini kullanmıyorlar! Basına kızıyorsun ama sen önce dön bir mazine bir bak Seyhan Erdağ!” ifadelerini kullandı.

Akay, şöyle devam etti:

“Ayrıca senin haberin sadece şu kadar:

“Tarkan’ın annesi Neşe Tevetoğlu, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yatıyor. Ünlü sanatçının sürekli annesinin yanında hastanede olduğu bilgisine ulaştık.”

Bir gazeteci veya yazar bu yetersiz bilgiye sahip haberi senin sitenden okuyabilir ve Tarkan’ın annesinin rahatsızlığı nedir acaba diye araştırıp, başka bir yazı ve haber yazabilir. Özel haber yapıyorsan her şeyi araştırıp eksiksiz yazmalısın! Hatta senin gibi muhabir olan kişinin hastaneye bile gitmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu arada ben gazeteci değilim sadece yazarlık yapıyorum ve yazarlığımın site açmakla falan ilgisi de yok! Ben 1999 yılından bu yana yazıyorum ama sen kültür ve sanatla ilgilenmediğinden bilmezsin. Tarkan’ın annesi ile ilgili yazımın kaynağı ile konuştum, beni mahkemede açıklayabilirsin dedi. Seyhan Hanım, senin beni hırsızlıkla suçladığın bu paylaşımlarınla savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum ve sana tazminat davası açıyorum. Mahkemede görüşürüz ve kaynağımın neresi olduğunu da görürsün o zaman.”

oduller-reklam-banner