Müzikonair Onur Mete’den MüzikOnair’e Samimi Açıklamalar | Müzikonair
MüzikMüzik HaberÖzel

Onur Mete’den MüzikOnair’e Samimi Açıklamalar

10 yıldır müzik piyasasından uzak duran Onur Mete “Ben Onur Mete” adını verdiği yeni albümüyle suskunluğunu bozmaya hazırlanıyor. Ünlü şarkıcı, hakkında merak edilenleri ve müzik yolculuğunu Müzik OnAir’den Özcan Beylan ve Gülçin Kızılgök’e anlattı.

Son besteniz ‘Bu Senin Şarkın’ birbirine özlem duyan aşıkları anlatıyor. Bu bestenizin bir hikayesi var mı?

*Şarkının ilk ezgileri ve sözleri bu yaz Bodrum’da geldi. Yoğun bir sahne dönemiydi yarım kaldı. Bir gece yakın bir müzisyen arkadaşımın hayatındaki bir aşk hikayesi ile ilgili dertleşmemiz beni çok etkiledi ve şarkıyı tamamladım. Barıştılar ve şimdi çok mutlular..
14 şubatta çıkardınız bu şarkıyı. Bu tarihte çıkarmanızın sevililer günü olması dışında özel bir sebebi var mı?

*14 Şubatta hep sevgilisi olmayanları düşünürüm içim burkulur. ‘Bu Senin Şarkın’ 13 Şubatta dinleyicilerimizle buluştu. Aşkla arası iyi olmayanlara ithaf ettik.

Klibinde oyuncu Çiğdem Batur size eşlik etti ve klip sonunda gözyaşlarına hakim olamadı.
Onur Mete Aslında çok mu duygusal, yoksa sadece bestelerine mi öyle yansıyor?

*Çiğdem birlikte çok eğlendiğimiz çok keyifli vakit geçirdiğimiz çok güzel bir dost. Sağ olsun bizi kırmadı ve klipte eşlik etti. Ve ilk duyduğundan beri çok sevdi şarkıyı. Hepimizin içinde bir duygusal çocuk var. Olmasa insan olamayız. Onur Mete de çok duygusal. Ve sanırım bu yönü şarkılarında daha da çok ortaya çıkıyor.

Her klibinizde farklı bir imaj karşımıza çıkıyorsunuz. Sizin için imaj belirlemekteki en büyük etken nedir?

En iyi nasıl hissediyorsam öyle görünmekten yanayım. Kırmızı çizgim doğallığı bozmamak ve olduğum gibi görünmek.

Eşiniz Aycan Hanım imajınız konusunda size yardımcı oluyor mu? Fikir alışverişinde bulunuyor musunuz?

*Hayatta her adımımda Aycan yanı başımda. En büyük motivasyon kaynağım. İyi göründüğüm her karede izi vardır. Çok şanslı hissediyorum eşimin sayesinde. En kıymetlim o benim..

Sizin için bir beste yazılmasını isteseydiniz kimin yazmasını isterdiniz?

*Hep üreten taraf olduğum için birinin benim için beste yapması hiç aklıma gelen bir mevzu olmadı siz sorana kadar. Enstrümantal bir parça olsun isterdim. Çok yüksek bir istek olacak belki ama Fazıl Say olsun isterdim. Sözlü bir şarkı olacaksa da yıllardır şarkılarını büyük keyifle söylediğim Sezen Aksu yazsın isterdim doğrusu.
Bestelerinizi yazarken kimden ilham alıyorsunuz? Eşiniz dışında bir ilham periniz var mı?

*Şu an evliliğimi tehlikeye atıyorsunuz!!!:) Neredeyse hiç mutlu şarkım yok. Eşim tüm hayatımın ilham perisi. Ona yazılan çok güzel bir şarkı yolda. Üretim konusuna bakışım: Allah bana ben size…
Neden hep isyan eden, acı çeken bir adam var şarkılarınızda?

*İnanın özel bir sebebi yok normal hayatta eğlenceliymişim. Ama müzik devreye girince hep bir hüzün tınlıyor ruhumda…
Olmazsa olmazınız nedir?

*Üç olmazsa olmazım var; Müzik, Aycan ve hayatıma dokunan hayatlarına dokunduğum güzel kıymetli dostlarım.
Sevenleriniz sizi dışarıda tanıyor mu?

*Şarkımı duysalar daha çok tanıyorlar. Üzerime çullanma hiç olmadı çok tatlılar hiç rahatsız etmeden gülümsüyorlar, çaktırmadan birbirini dürtmeler gözlemliyorum :) Hep bir fotoğraf çekilme istekleri oluyor, keyifle karşılık veriyorum bu haklı isteklerine, anı ölümsüzleştiriyoruz.
Oyunculuk alanında Bu konuda daha önce deneyiminiz var, peki gelecek planlarınız arasında oyunculuk var mı? Teklif geliyor mu?

İyi iş çıkarabileceğimi hissediyorum oyunculukta. Ama tabi hakkını vererek başarması çok çok zor bir sanat. Güzel bir teklif gelirse neden olmasın.
Teşekkürlerim ve sevgimle…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu