Orhan Gencebay: Son Nefesime Kadar Üreteceğim -
MüzikMüzik HaberVitrin

Orhan Gencebay: Son Nefesime Kadar Üreteceğim

Bir süredir gözlerden uzak bir hayat süren usta sanatçı Orhan Gencebay, sessizliğini bozdu.

Orhan Gencebay, Sabah’tan Tuba Kalçık’a konuştu. Bir süredir gözlerden uzak bir hayat süren usta sanatçı Orhan Gencebay, sessizliğini bozdu.

Politik görüşlerinin ve söylemlerinin farklı yerlere çekildiğini ve art niyetli kişiler tarafından siyasi duruşu sebebiyle değerlendirildiğini söyleyen Gencebay, bir süre basına konuşmama kararı aldığını açıkladı.

6 yaşından beri ürettiğini söyleyen Orhan Gencebay, ”Benim tüm çabam Türk müziğinin gelişmesi ve zenginleşmesi. Son nefesime kadar da üreteceğim” dedi.

İcra ettiği müziğin arabesk olarak tanımlanmasına her daim karşı çıkan Orhan Gencebay, müziğini şöyle tanımladı;

Benim tüm çabam Türk müziğinin daha gelişmesi ve zenginleşmesi. 6 yaşımdan beri üreten biriyim. Son nefesime kadar da üreteceğim. Türk müziğini iyi bir noktaya taşımak için bilgi çerçevesinde duyguların ve düşüncelerin özgür olması gerekiyor. Ben müziğimi bu özgürlükle yapıyorum. Halk müziğimizi de Türk Sanat Müziği’mizi de son derece iyi biliyorum. Kimliğimizi koruyarak müziğimizi yapmak gerekiyor. İlhamını gelenekten alan yenilikler gelişmişliktir. Bütün ülkeler böyle yapmalı, her ülke kendi geleneğini geliştirerek evrenselliğe katkıda bulunur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)