MüzikMüzik Haber

Oryantal Tanyeli, Ülkeye Döndü ve Maneviyata Yöneldi

Bir dönem sahnelerin vazgeçilmez dansçılarından olan oryantal Tanyeli uzun süredir gözlerden uzak yaşıyor. Tanyeli, Armağan Çağlayan'a konuk olarak Türkiye'ye dönüş kararı aldığını açıkladı.

Bir dönemlerin vazgeçilmez dansçılarından olan Tanyeli, Armağan Çağlayan’ın YouTube programına katıldı. Kendisiyle ilgili samimi açıklamalarda bulunan Tanyeli, Türkiye’yi terk ederek kendisine yepyeni bir hayat kurmuştu. Şimdi ise ülkeye geri döndüğünü açıkladı.

“HUZUR BULDUM”

Tanyeli, Çağlayan’ın açıklaması sonrası Mevlevi bir hayata kaydığını söyleyerek “Orada huzur buldum sabah kalkıp dualarımı yapıyorum, güçlü oluyorum. Ruhen kendimi çok huzurlu hissediyorum. Yanlış anlama kapanma değil, içimden gelirse kendim için onu da yaparım” dedi.

Armağan Çağlayan, Tanyeli’ye neden Türkiye’yi terk ettiğini sordu. Çocuğu doğduğunda 14 yaşında olduğunu söyleyen Tanyeli, 14 yaşında hamile kaldığını ve paraya mecbur kaldığı için oryantal olduğunu da itiraf etti. Çocukları için yurt dışına taşındığını ifade eden dansçı Tanyeli açıklamasında “Çocuklarımın yurt dışında Tanyeli’nin adı altında değil kendi hayatlarını yaşasınlar diye gittim. Eğitimleri orada ve burada yaptığım mesleğin eksisi de oluyordu. 2 oğlumu buna dahil etmek istemedim” dedi.

 

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.