MüzikMüzik HaberÖzel

Özcan Beylan’dan Müzik Sektörüne Ağır Eleştiri: “Türk Müziğinin Dünyada Yeri Yok”

Müzik Onair Açıklıyor! Türkiye’nin En Çok İzlenen Müzik Videoları Hangileri?

Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan, müzik sektörüyle ilgili ağır eleştirilerde bulundu. Uzun süredir sektörde yer alan Beylan, sektörle ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Türk müziğinin dünyada yeri yok. Bundan yapımcısından sanatçısına, aranjöründen söz yazarına herkes sorumludur.” diyen Özcan Beylan, Türkiye’nin müzikal anlamda küresel ölçekte bir iş üretemediğinden dem vurdu. Beylan sanatçıların gelen eleştirilere karşı yapıcı davranmadığına, meslek birliklerinin sektörel krizlerin çözümünde gerekeni yapmadığına değindi.

“TELİF HAKLARI SORUNU BİR KANSER”

Özcan Beylan, yeni yazısında müzik dünyasında adeta bir “kanser” haline gelen “telif hakları sorunu”nu da masaya yatırdı. Beylan, şu ifadeleri kullandı:

“Telif hakları hala çözülememiş bir kanser ve Türk müziğini geriye götürmeye devam ediyor. Telifler adil dağıtılmadıkça da kendi kültürümüzü de sahiplenmedikçe bir yere varılamayacağını görmek gerekiyor.”

Ayrıca Türk oyuncuların kariyerlerini daha iyi yönettiğini, sosyal medyalarında da daha çok etkileşim aldıklarını belirten Beylan; Türk şarkıcılara “oyunculardan feyz almaları” yönünde uyarı yaptı. Ayrıca “Bize binlerce kilometre uzaktaki alakasız ülkelerden insanlar kimi zaman ilgi gösterebiliyor ama bunu değerlendiremiyoruz.” diyerek Türk müzik sektörünün kendi değerlerinin potansiyelinin farkında olmadığını vurguladı.

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayın.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.