Müzikonair Pandemi Ebru Yaşar’a Yaradı | Müzikonair
Köşe Yazıları

Pandemi Ebru Yaşar’a Yaradı

Bu yazımda; bugüne kadar çıkardığı şarkılarla Türkiye’nin en çok dinlenen kadın solistlerinden Ebru Yaşar’ın son albümü “Gel De Sevme” ile elde ettiği başarıyı kaleme aldım.

1995 yılında “Bu sahilde, bu sahilde bekliyorum bu sahilde” diyerek hayatımıza girdi, şimdilerde ise Türk popunun en başarılı isimlerinden biri oldu. Kimden mi bahsediyoruz? Çıkardığı şarkılarla son 2-3 yıla damga vuran Ebru Yaşar…

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin ardından müzik camiasında kimse yeni şarkı çıkarmaya cesaret edemezken; Ebru Yaşar ilk olarak Bilal Sonses imzalı “Kalmam” teklisini, ardından ise geçtiğimiz yıl Nisan ayında “Gel De Sevme” isimli albümünü dinleyici ile buluşturdu.

Her Şarkının Hit Olduğu Albüm

Toplamda 10 şarkının yer aldığı albümde her şarkı hit olmayı başardı ve çoğu şarkı klipsiz olmasına rağmen listelerden haftalarca üst sıralarda yer aldı.

Albümde çıkış parçası olarak Melda Gürbey ve Fikret Dedeoğlu imzalı “Yalnız Uyunmaz” seçildi ve şarkı Gülşen Aybaba yönetmenliğinde kliplendirildi.

Albümdeki çoğu şarkı listelere girmeyi başarırken bir şarkı herkesin dikkatini çekti çünkü şarkı klibi olmamasına rağmen dijital platformlarda milyonlarca dinlenmeyi geride bırakmıştı.

Ebru Yaşar’a Ödül Yağdı

Şarkının yükselişe geçtiğini gören Ebru Yaşar, sevenlerinin de isteğini yerine getirerek şarkıya klip çekmeye karar verdi. Söz ve bestesi Özlem Güneykaya’ya ait olan ve düzenlemesini Mustafa Ceceli’nin yaptığı “Ben Bilmem”e Seçkin Süngüç yönetmenliğinde klip çekildi.

Klip çıktığı andan itibaren TikTok başta olmak üzere sosyal medyada viral oldu. Milyonlar kişi tarafından video çekildi.

Yaz aylarında albümün hareketli parçalarından “Sessize Aldım” adlı şarkıyı kliplendiren Yaşar, bu şarkısıyla da listelerde üst sıralara kadar yükselmeyi başardı.

Klipsiz olmasına rağmen milyonlarca dinlenen “Gel De Sevme”, “Ellerin Elime” ve “Kal” şarkıları da albümün en beğenilen şarkılarından olmayı başardı.

Albümdeki şarkıları Youtube’da totalde 185 milyon izlenmeyi geride bırakırken Ebru Yaşar, 2021 yılının son günlerinde büyük bir sürprize daha imza attı. Başarılı şarkıcı, Burak Bulut ve Kurtuluş ile birlikte “İçime Ata Ata” adlı şarkıda bir araya geldi ve şarkı çıktığı ilk 24 saatte 2 milyona yakın izlenmeye ulaştı. Şu anda Youtube’da 76 milyon izlenmeyi geride bırakan şarkı diğer dijital platformlarda halen listelerde yer almayı sürdürüyor.

Ebru Yaşar’ın bu başarısı peki karşılıksız kalır mı? Tabiki hayır! Önce Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde daha sonra ise BAU Radyo & Müzikonair Ödülleri başta olmak üzere Ebru Yaşar’a birçok ödül yağdı.

Ebru Yaşar’ın bu başarısı tesadüf değildir, daha doğrusu hiçbir başarı tesadüf değildir çünkü ortada büyük bir emek vardır. Ebru Yaşar’ın ekibi de tam böyle bir ekip. Melisa Avuncan, Perihan Balcı, Harun Belenkoğulları ve tüm ekip o kadar çalışkan ve azimli ki hepsini ayrı ayrı tebrik etmek gerekiyor.

Son olarak şunu söyleyeyim; Ebru Yaşar’ın çalışmalarını sürdürdüğünü biliyorum. Yakın zamanda bomba gibi bir şarkıyla geri dönecek…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu