Ana Sayfa » Radyo » Pandemiden Etkilenen Yerel Radyolar Ne İstiyor?

Pandemiden Etkilenen Yerel Radyolar Ne İstiyor?

oduller-reklam-banner

Küresel salgının sosyal boyutları kadar ekonomik boyutları da günden güne büyüyor. Salgından en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi de kuşkusuz medya sektörü oldu.

Yerel radyoculardan, Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) gelen başvurularda yerel yayıncılara can olan bölgesel reklamların işletmelerin tatil olmasıyla aksadığı ifadeleri yer aldı. Ekonomik olarak çöküntüye uğrayan yerel radyoların yetkili isimleri ve radyocular Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulundu ve çeşitli çözüm önerileri gündeme geldi.

Yerel Radyolar Ekonomik Çöküşte

Yerel reklam ajanslarının da zor durumda olduğunun belirtildiği başvurularda reklam anlaşmalarının askıya alındığı, alacakların tahsil edilemediği belirtildi. Yerel yayıncılar frekans kiraları, ofis masrafları, elektrik giderleri, telif ödemeleri, personel maaşları ve ekipman ücretleri derken ekonomik bir kriz içerisine girdiklerini söyleyerek bu nedenle bankalara kredi başvurularında bulunduklarını ifade etti.

‘Evde Kal’ Spotları Ücretli Yayınlatılsın

Yerel radyocular KDK’ya yaptıkları başvuruda kamu bankalarının yerel radyo ve reklam ajanslarına kredi kolaylığı sağlamasını, kurumların ‘evde kal’ spotlarını bedel karşılığı yerel yayın organlarında yayınlayarak destek olmasını, belediyelerin salgına karşı yaptıkları çalışmalarını halka, yerel yayınlarda reklam olarak yine bedel karşılığı iletmesini talep etti.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir