Müzikonair Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Finale Kalan İsimler Belli Oldu | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Finale Kalan İsimler Belli Oldu

Hürriyet ve Pantene iş birliğiyle, bu yıl 48’incisi düzenlenecek olan Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni için heyecan sürüyor. Oylamanın ilk aşamasında finale kalan isimler belli oldu.

Hürriyet ve Pantene iş birliğiyle, bu yıl 48’incisi düzenlenecek olan Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni için heyecan sürüyor. Oylamanın ilk aşamasında finale kalan isimler belli oldu.

Tamamen halk tarafından oylanarak her kategoride en yüksek oyu alan ilk 10 aday, oylamanın ikinci aşamasına geçti. Oylamanın ikinci aşaması 9 Kasım’a kadar devam edecek.

Müzik kategorilerinde finale kalan isimler ise belli oldu.

En İyi Kadın Şarkıcı; Aleyna Tilki, Derya Uluğ, Hadise, Hande Yener, İrem Derici, Melek Mosso, Melike Şahin, Sene Şener, Simge, Zeynep Bastık yer alıyor.

En İyi Erkek Şarkıcı; Burak Bulut § Kurtuluş Kuş, Buray, Can Bonomo, Edis, Emir Can İğrek, Mabel Matiz, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Tan Taşçı ve Tarkan

En İyi Arabesk § Fantezi Müzik Kadın Şarkıcı; Cansever, Ceylan, Derya Bedavacı, Ebru Gündeş, Ebru Yaşar, Günel Zeynelova, Sıla Şahin, Sibel Can, Tuğçe Kandemir, Zara.

En İyi Arabesk § Fantezi Müzik Erkek Şarkıcı; Alişan, Bilal Sonses, Cengiz Kurtoğlu, Ferman Toprak, Hakan Altun, Mahsun Kırmızıgül, Seccad Mehmedi, Selami Şahin, Serkan Kaya, Sezai Sarıgöz.

En İyi Halk Müziği Kadın Şarkıcı; Aynur Haşhaş, Berivan Meşeler, Deniz Toprak, Edanur Yılmaz, Elif Buse Doğan, Ezgi Eyüboğlu, Sevcan Orhan, Şevval Sam, Tülay Maciran, Zara.

En İyi Halk Müziği Erkek Şarkıcı; Bilal Hancı, Ekin Uzunlar, Ender Balkır, Erdal Erzincan, Hüseyin Turan, Kubat, Mahmut Tuncer, Resul Dindar, Selçuk Balcı, Volkan Konak.

En İyi Müzik Grubu; Adamlar, Athena, Dedublüman, Kolpa, Köfn, Madrigal, Manga, Mor ve Ötesi, Pinhani, Yüzyüzeyken Konuşuruz.

En İyi Rapçi; Bege, Ceza, Cakal, Ezhel, Gazapizm, Murda, Sagopa Kajmer, Sefo, Semicenk, Uzi.

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı; Batuhan Kordel, Berkay Altunyay, Canbay&Wolkwer, Cakal-Reckol, Dedublüman, Ege Balkız, Güneş, Köfn, Semicenk, Zeynep Avcı

En İyi Şarkı; Affettim- Sefo, Ara- Zeynep Bastık, Arıyorum – Edis, Bilir O Beni – Pinhani, Bi’ Tek Ben Anlarım- Köfn, Dip – Madrigal, Isabelle- Sefo § Capo , Kor – Emir Can İğrek, Mahşer- Gökhan Türkmen, Nerdesin – Ezhel.

Tören 4 Aralık’ta

Yıl boyunca yetenekleri ve başarılarıyla adından söz ettiren isimler, halkın ve jürinin oyları ile belirlenecek ve 48. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ödüllerin sahibi olacak. Bu yıl toplam 32 kategoride yarışacak adaylar heyecanla beklenen ödül töreni gecesi ödüllerine kavuşacak.

%70 halk, %30 jüri oyları ile belirlenecek kazananlar, Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni gecesinde ödüllerini alacak. Tören, 4 Aralık 2022’de gerçekleşecek.

oy kullanmak için tıkla

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu