Ana Sayfa » Müzik » Polat Yağcı, Yeditepe Konserleri Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

Polat Yağcı, Yeditepe Konserleri Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

oduller-reklam-banner

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile ünlü müzik yapımcısı Polat Yağcı’nın sahibi olduğu Poll Production’ın iş birliği ile başlatılan Yeditepe Konserleri için 30 milyon TL harcandığı iddiaları çok konuşulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Ajda Pekkan, Sibel Can, Alişan, Demet Akalın gibi pek çok sanatçının sahne aldığı Yeditepe Konserleri’ne toplamda 30 milyon TL bütçe ayrıldığı iddiaları müzik gündemine düşmüştü. Bu iddialar sonrası sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüş ve İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirtilmişti.

İlgili Haber: İletişim Başkanlığı’ndan Yeditepe Konserleri Açıklaması

Konuyla ilgili bir açıklama da konserlerin düzenlenmesini sağlayan Poll Production’ın sahibi Polat Yağcı’dan geldi. Yağcı, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Normalleşme sürecine girerken bu konserlerin asıl amacı, sayıları binlerle ifade edilen bu insanlardan yetişebildiğimiz kadarına aylar sonra bir kapı açabilmek ve büyük çarkı döndürmeye başlayabilmekti. Tümüyle yalan ve akla mantığa oturmayan rakamlar ve detaylarla sahte bir muhalif algı yaratmaya çalışan insanlar, bu organizasyonda 5 binden fazla insanın çalıştığını kasıtlı bir şekilde es geçip işi ‘ünlü’ ya da ‘popüler sanatçı’ eksenine çekip köpürtmeye gayret ettiler, ediyorlar!
Bunu yapanlar arasında trol hesaplar olduğu kadar sektörümüzden insanlar da var ne yazık ki… Yalan ve iftira ile birçok mecrada 30 milyon liralık bir bütçeden bahsediliyor ve birçok insan da yorum yaparken bu rakamı doğru kabul ederek üzerine yorum yapıyor.
30 milyon iddiası yalandır! Delinin biri kuyuya bir taş atıyor, 40 akıllı çıkaramıyor. Bu kötü niyetli kesimlerin her fırsatta sanat ve sanatçı karşıtı ilan ettiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sektöre destek vermek için başlattığı bu organizasyonun sözde sanatsever ve sanatçı bir kesim insan tarafından yalanlarla bezeli cümlelerle eleştiriliyor olması bunun en net göstergelerinden biridir. Her olayda bir kesim insan tarafından görmezde gelinen, ötelenen bu sektör de aynı inşaat, ulaşım, gıda gibi sektörler ve spor dünyası gibi desteği hak ediyor! Her sektörde çalışan insanlar gibi müzik sektöründe çalışanların da geçindirdikleri bir ev, çocukları, ödedikleri borçları var.
Müzik bu defa susmayacak.”

Polat Yağcı, Yeditepe Konserleri Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

Polat Yağcı, Yeditepe Konserleri Tartışmasına Son Noktayı Koydu!

“POLAT’A KEFİLİM”

Yağcı’nın bu açıklamasına eskiden aktif olarak müzik yapımcılığı yapan Erol Köse’den destek geldi. Köse, Instagram hesabından “Evet Polat, sayın Erdoğan’a yakındır, reisçidir ama farklı görüşteki sanatçılara bir gün bile haksızlık yapmamıştır. Rotası Atatürk olan biri olarak Polat’a kefilim” notunu düşerek Yağcı’ya destek verdi.
Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz. 
Polat Yağcı, Yeditepe Konserleri Tartışmasına Son Noktayı Koydu!
oduller-reklam-banner
haberalani