MüzikMüzik Haber

Popüler Müzik Servisi Uygulamalarında Beklenmeyen Sonuç!

Aylık 320 milyon müşterisi bulunan Spotify, her ne kadar en popüler müzik uygulaması algısını yaratmış olsa da yarışın kazananının başka bir isim olması dikkat çekti. 

2008’de piyasaya sürülen Spotify, podcast ve müzik dinlemek için en popüler uygulamalardan biri. Aylık 320 milyon müşterisi bulunan platformu ikinci sırada ise 72 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Apple Music takip ediyor.

Ancak YouTube‘un aylık aktif 2 milyardan fazla kullanıcıya hitap ettiği ve kullanıcıların çoğunlukla müzik videolarını takip ettiği göz önüne alındığında; YouTube’un bu rekabetten galip gelen platform olduğu sonucu ortaya çıkıyor. YouTube’da tüm zamanların en iyi 100 videosu ve en iyi 10 videosu listesine bakıldığında YouTube’un müzik videoları için daha çok kullanıldığı ortaya çıkıyor. Bu veriler ise müzik servisi uygulamaları arasındaki rekabette YouTube’un birinci olduğunu gösteriyor.

YouTube’un günlük 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve platformda günlük 1 milyar video izleniyor. Ayrıca YouTube çoğu Android telefonda kendiliğinden yüklü olurken Spotify çok az telefonda yer alıyor. Tüm bunlar YouTube’un avantajlı olmasını sağlıyor.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/SnlUe
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.