Genel Bilgiler

Profesyonel Dijital Müzik Dağıtım Hizmetleri

Profesyonel dijital müzik dağıtım hizmeti almak isteyen müzisyenler nereye başvurur?

Günümüz müzik endüstrisini derinden etkileyen dijital platformlar, hem müzikteki teknik çalışmaları kökten bir değişikliğe uğratmış, hem de dinleme alışkanlarını değiştirmiştir. Dinleyici kitlesi genişletmek ve sınırları aşarak dünya çapında dinlenmek isteyen sanatçılar dijital platformlar aracılığıyla birçok yönden beklentilerini karşılamaktadır. Peki dijital müzik dağıtım servisleri nasıl çalışır ve profesyonel dijital müzik dağıtım hizmeti almak isteyen müzisyenler nereye başvurur?

Dijital Platformlardan Gelir Elde Etmek Yasal Mı?

Dijital müzik dağıtım hizmeti yasal olarak hakları sizde olan bir eseri bir diğer deyişle şarkıları, dijital platformlara sizin adınıza servis eder. Bu platformlar; iTunes, Apple Music, Spotify, Deezer, Amazon Music, Tidal ve Youtube Music gibi dijital platformlardır. Dijital müzik dağıtım servisleri bu platformlara sizin adınıza (label şirketiniz adına) bu eserleri servis edebilir.

Dağıtım şirketi aracılığıyla dijital platformlar üzerinden gelir elde etmek tamamen yasaldır. Tüm yasal süreçlerden geçen bu yöntem ile gelir elde etmek de son derece yaygınlaşmıştır. Eserde hak sahibi konumundaysanız bu yöntem ticari olarak maddi bir kazanç kapısıdır.

Dijital Dağıtım Hizmetinde Hak İhlaline Uğrar Mıyım?

Bu noktada profesyonel dijital dağıtım hizmeti aldığınızda servis sağlayıcınız sizin adınıza dijital platformlara eserlerinizi servis eder ve sizin adınıza gelir toplar. Toplanan gelirden hak ihlali yaşamadan ticari payınızı alabilirsiniz. Peki pastadan kendi payınıza düşeni aldığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? İşte tam da burada profesyonel ve işinin ehli kurumlar ile iş birliği sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde yüksek komisyon ve farklı ücret kesintileri ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Güvenilir bir ana label veya plak şirketi hak ihlaline uğramamanız için son derece önemlidir.

Nasıl Öne Çıkarım?

Dijital platformlarda öne çıkabilmek ve listelere girmek hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Öte yandan unutulmaması gereken bir diğer nokta kitlenizi bilmeniz, eserinizin kalitesi, albüm ya da single kapak fotoğrafı, tarzınız, altyapı, şarkı sözleridir. Bir önemli ayrıntı da şudur: Eserinizi doğru ve stratejik bir tarihte çıkarmak. Müzik, dağıtım ve diğer tüm konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi için muzikonair@gmail.com ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/zpwGI
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.