Genel Bilgiler

Profesyonel Dijital Müzik Dağıtım Hizmetleri

Profesyonel dijital müzik dağıtım hizmeti almak isteyen müzisyenler nereye başvurur?

Müzik dağıtım hizmeti denildiğinde akla gelen ilk şirketlerden biri olan Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz. Eserlerinizi telif haklarını koruyarak ücretsiz bir şekilde dağıtabilirsiniz. Spotify, Apple Music, Fizy, YouTube Music gibi platformlarda yayınlatabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kitleye ulaşarak daha çok gelir elde edebilirsiniz.

Günümüz müzik endüstrisini derinden etkileyen dijital platformlar, hem müzikteki teknik çalışmaları kökten bir değişikliğe uğratmış, hem de dinleme alışkanlarını değiştirmiştir. Dinleyici kitlesi genişletmek ve sınırları aşarak dünya çapında dinlenmek isteyen sanatçılar dijital platformlar aracılığıyla birçok yönden beklentilerini karşılamaktadır. Peki dijital müzik dağıtım servisleri nasıl çalışır ve profesyonel dijital dağıtım hizmeti almak isteyen müzisyenler nereye başvurur?

Başvuru için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz.

Müzik Dağıtım Hizmeti Fiyat

Dijital müzik dağıtım hizmeti yasal olarak hakları sizde olan bir eseri bir diğer deyişle şarkıları, dijital platformlara sizin adınıza servis eder. Bu platformlar; iTunes, Apple Music, Spotify, Deezer, Amazon Music, Tidal ve Youtube Music gibi dijital platformlardır. Dijital müzik dağıtım servisleri bu platformlara sizin adınıza (label şirketiniz adına) bu eserleri servis edebilir. Dijital müzik dağıtım fiyatları anlaştığınız aracı kurumun fiyat politikasına göre değişkenlik gösterebilir. Ancak aldığınız hizmet karşılığında ödediğiniz minimum ücret verimlilik olarak oldukça hesaplıdır.

Dağıtım şirketi aracılığıyla dijital platformlar üzerinden gelir elde etmek tamamen yasaldır. Tüm yasal süreçlerden geçen bu yöntem ile gelir elde etmek de son derece yaygınlaşmıştır. Eserde hak sahibi konumundaysanız bu yöntem ticari olarak maddi bir kazanç kapısıdır.

Dijital Dağıtım Hizmetinde Hak İhlaline Uğrar Mıyım?

Bu noktada dijital müzik dağıtım hizmeti aldığınızda servis sağlayıcınız sizin adınıza dijital platformlara eserlerinizi servis eder ve sizin adınıza gelir toplar. Toplanan gelirden hak ihlali yaşamadan ticari payınızı alabilirsiniz. Peki pastadan kendi payınıza düşeni aldığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? İşte tam da burada profesyonel ve işinin ehli kurumlar ile iş birliği sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde yüksek komisyon ve farklı ücret kesintileri ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Güvenilir bir ana label veya plak şirketi hak ihlaline uğramamanız için son derece önemlidir.

Bu noktada geliştirilen rakipsiz stratejilerle ücretsiz ve komisyonsuz bir şekilde Müzikonair ile çalışabilirsiniz. Yüksek gelir ve komisyonsuz dağıtım hizmetiyle tanışmanız için en uygun fırsatı yakaladığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Hal böyle olunca ünlü, rüştünü ispat etmiş sektörde lider konumda olan markalarla çalışmanız önerilir. Sektöründe öncü şirket Müzikonair ile çalışarak pek çok yönden farklı hizmet avantajlarını yakalayabilirsiniz.

Nasıl Öne Çıkarım?

Dijital platformlarda öne çıkabilmek ve listelere girmek hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Öte yandan unutulmaması gereken bir diğer nokta kitlenizi bilmeniz, eserinizin kalitesi, albüm ya da single kapak fotoğrafı, tarzınız, altyapı, şarkı sözleridir. Bir önemli ayrıntı da şudur: Eserinizi doğru ve stratejik bir tarihte çıkarmak. Müzik, dağıtım ve diğer tüm konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öte yandan Netd Müzik YouTube kanalında şarkı yayınlamakla ilgili her türlü hizmete ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şarkımı Netd Müzik’te Nasıl Yayınlatırım? – Müzik Onair

Dijital platformlar yüzlerce eserin, arşivin ve çalma listesinin bulunduğu çok yönlü platformlardır. Özellikle bu platformların çalma listelerinde yer almak son derece prestijlidir. Bu sayede yeni kitlelere ulaşmak kaçınılmazdır. Algoritma müziğinizin viral olup olmadığı, aranabilirlik düzeyi ve nadirlik seviyesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra editörlerce oluşturulmuş dinlenme sayılarından bağımsız listeler de vardır. Tüm bu listeler ve listelerde yer almak için gerekli kriterleri de Müzikonair aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Müzik Distribütörleri Nasıl Çalışır?

Label veya plak şirketi yerine müzik distribütörleri olan  Believe Music, Orchard Music gibi platformların güncel fiyat politikaları hakkında da Müzikonair rakipsiz olarak çalışır. Aradığınız hizmeti profesyonel ekip aracılığıyla öğrenebilir ve sizin için yüksek gelirli bir telif geliri stratejisine ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi için [email protected] ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu