RadyoYerel

Radyo Trafik’ten İzmir Yangını İçin Çöp Toplama Projesi

Binlerce sürücüye ulaşarak dinleyenlerine zaman kazandırmanın yanı sıra trafik kültürünün yükselmesine katkıda bulunan Radyo Trafik İzmir yeni bir kampanyaya imza attı.

Radyo Trafik İzmir’in, emniyet kemeri farkındalığının ardından araçlardan yollara çöp atılmamasının önemine yönelik başlattığı kampanyaya İzmirliler yine yoğun ilgi gösterdi. Radyo Trafik İzmir dinleyenleri, son dönemde artan yangınlara araçlardan atılan maddelerin de neden olduğunun altını çizdi.

Yayınlarında sürekli trafik kurallarına uyulması konusunda sürücüleri uyaran Radyo Trafik İzmir’in, son olarak araçlardan yollara çöp atılmamasına vurgu yapmak için başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. İzmirliler, radyonun WhatsApp hattını mesaj yağmuruna tutarak, araçlarında biriktirdikleri çöpleri ve bunları çöp konteynerlerine attıklarını gösteren fotoğraflar paylaştı.

ARAÇLARDAN ATILAN ÇÖPLER YANGINLARA DA NEDEN OLUYOR

Radyo Trafik İzmir dinleyenleri attıkları mesajlarla yollara çöp atmamanın önemine vurgu yaptı. Son dönemde artan yangınlara araçlardan atılan çöplerin de neden olduğunun altını çizen İzmirliler, “Yangınlara çok üzülüyoruz. İnsanların biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Yollarda birçok kez şahit oluyoruz. Araçlarından dışarıya pet şişe hatta cam şişe atanlar bile var. Yanıcı madde atanları da görüyoruz. Herkesin aracında çöp poşeti bulundurması çok zor olmasa gerek. Bir de piknik alanlarında, piknik bitiminden sonra etrafta çöp bırakmaması ve yanan ateşleri söndürdüklerinden emin olmaları büyük önem taşıyor. İnşallah yangınlar bir daha tekrarlanmaz.” mesajlarını paylaştı.

Radyo Trafik İzmir, yayınlarında trafik kurallarını sıklıkla hatırlatıp, trafik kültürünün yükselmesine katkıda bulunmaya devam ederken, önümüzdeki günlerde de farkındalık kampanyalarını sürdürecek.

Kaynak: MedyaEge

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu