MüzikMüzik Haber

Rapçi Ceg’in Klibindeki Horoz Sahneleri Tepki Çekti

Ünlü Rapçi Ceg’in “First Class” adlı video klibindeki horoz sahneleri sosyal medyada bazı hayvanseverlerin tepkisiyle karşılaştı.

Rapçi Ceg‘in kısa sürede YouTube trendlere girerek başarısını konuşturan son video klibi “First Class” ile ilgili vegan köşe yazarı Zülal Kalkandelen’in sözleri çok konuşuldu. Vegan Zülal ismiyle sosyal medyada tanınan Kalkandelen, klibe tepkisini şu sözlerle paylaştı:

“Bugün yayımlanan bu videoda horoz dövüştürme sahneleri var. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre horoz dövüştürülmesi yasaktır. Bunun bir müzik videosunda yer alması, yasanın çiğnendiği anlamına gelir. Hayvanları eğlenceniz, çıkarınız için dövüştüremezsiniz.”

KLİBİN YÖNETMENİNDEN AÇIKLAMA

Kalkandelen’in bu sözlerinin ardından klibin yönetmenliğini üstlenen Ömer Çelik’ten açıklama geldi:

“Videodaki horozlar dövüştürülmedi. Horozlara bakan abinin kontrolünde çekim yaptık. Horozlar sahibi ve arkadaşı tarafından canları yakılmayacak şekilde kuyruklarından tutuldu. Videoda horoz dövüşü ortamıyla dalga geçiliyor, konuyu bile yanlış anlamışsınız.”

Çelik, ilerleyen günlerde yayınlayacakları kamera arkası görüntüleri sayesinde horozların dövüştürülmediğinin daha çok netlik kazanacağını da ekledi.

Klibi izlemek için buraya tıklayın.

ceg first class video klip ömer çelik zülal kalkandelen horoz instagram

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu