MüzikMüzik HaberRöportajlarSanatçı Röportajı

Rapçi Santi’den Trap Açıklaması: “Herkesin Aynı Soundu Yapması Akıllı İşi Değil”

Müzik Onair’dan Mehmet Çelik’in Rapçi Santi ile yaptığı röportaj yayımlandı. İşte o röportaj…

Rap müziğe nasıl başladın?

95 Yıllarında Cartel furyası ile bu işin içine ağabeyim sayesinde dinleyici olarak başladım. Daha sonra 2000’li yıllarda mahallemizde breakdance yapan insanları fark ettim ve ben de denemeye başladım 2003- 2004 yıllarında graffity ile devam eden bu serüven, 2005’de mikrofon başına getirdi beni. Şahsen DJ’lik hariç her dalında bulundum Hiphop’un.

Trap furyasını nasıl görüyorsun ?

Sound olarak benim hoşuma gidiyor, beğenisi ve kitlesi olan bir tarz ama herkesin aynı anda bu soundları, bu flowları, bu rhymeları yapması bana akıllı işi gelmiyor. Çoğu rap sanatçı trap alt yapıya rap söylemiştir. Ben de dahil ama stil olarak beni çekmiyor tarzım değil.

Üretken isimlerden birisisin ve yaptığın her iş dinleyici tarafından değer görüyor bu başarıyı nasıl sağlıyorsun?

Defkhan’ın bana söylediği bir söz var: “Biz dik durmak zorundayız”. Bu yüzden duruşum ve dinleyicilerime karşı tavrım hiç değişmedi. 2005’de nasılsam şu anda da öyleyim. Elimden geldiğince üretmeye ve beni seven kardeşlerim ile ilgilenmeye çalışıyorum.

Kardeşin Tripkolic ile müzik konusunda fikir alış verişi yapıyor musun?

Biz kardeşiz elbette fikir alış verişleri ve yönlendirme oluyor ama genelde benim tarafımdan oluyor :) O rap tarafında olmadığı için ve benim deneyimim ondan fazla olduğu için elimden geldiğince kardeşime destek çıkmaya çalışıyorum.

Santi mehmet çelik röportaj

Her kesimden insan hem müziğine hem de karakterine değer veriyor, bu ikisini bir arada nasıl tutuyorsun?

Bunun için özellikle bir şey yapmıyorum açıkçası, içimden geleni yapmaya özen gösteriyorum. Uzun zaman önce egomu gömdüm. Samimiyet ve dürüst olmak önemli.

Müzikal anlamda doyuma ulaştın mı?

Buna imkan yok gelişime ve üretime aç biriyim, bunu durdurmanın yolu ancak ölmektir.

Sana göre en çok seni anlatan şarkın nedir?

Feat Sinem Gündür- Enkaz. Son zamanlarda yaşadığımı yazmıştım.

Sürekli beraber şarkı yaptığın insanlara baktığımızda aile gibi olduğunuzu hepimiz hissediyoruz. Müzik piyasasında bu alışılmış bir şey değil. Buradan müziğin birlik ve beraberliği adına ne söylemek istersin ?

Benim en şanslı olduğum nokta da bu. Çoğu sanatçı arkadaşımla kardeş gibiyiz, birçok arkadaşım ile 2007-2008’lerde bağ kurmaya başladık. Ben arkadaşlığa ve vefaya önem veren biriyim, son dönemlerde kavgalı olduğum insanlarla da barıştım. Bizi bizden başkası anlayamaz.

Son olarak Müzik Onair takipçilerine ne söylemek istersin?

Hepinizin kariyerinde başarılı dolu yıllar diliyorum ve benim ile bu röportajı yaptığınız için teşekkür ederim.

Mehmet ÇELİK | Müzik Onair

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.