Recep İvedik 7'nin Disney Plus'a Etkisi Ne Oldu? -
EkranSosyalVitrin

Recep İvedik 7’nin Disney Plus’a Etkisi Ne Oldu?

2022 Haziran ayında Türkiye pazarına giriş yapan Disney Plus'ın Recep İvedik filmiyle 11,6 milyon aylık ziyaretçi sayısına ulaştığı öne sürüldü.

2022 Haziran ayında Türkiye pazarına giriş yapan Disney Plus’ın Recep İvedik filmiyle 11,6 milyon aylık ziyaretçi sayısına ulaştığı öne sürüldü. Türkiye’ye iddialı bir giriş yapan Disney, Recep İvedik serisinin yedinci filmini ilk kez platformda yayımlayarak büyük bir atılım yaptı. Film, beyazperde yerine platformda yayınlandı.

Gemius Türkiye‘nin hazırladığı 2022 Dijital Medya Raporu’nun araştırma sonuçlarına göre film ile Disney Plus, Aralık ayında 11,5 milyon aylık ziyaretçi sayısına ulaştı. Ancak bu verilerin abone sayısı değil, ziyaretçi sayısını da yansıttığını belirtmekte fayda var.

Nitekim Şahan Gökbakar’ın da paylaştığı tabloda Disney+’ın kullanıcı sayısından söz edilse de tablonun altındaki kaynakta ‘ziyaretçi trendi’ ifadesi kullanılmış.

Eleştirmenlerin bir çoğuna göre ilk 6 filmin gölgesinde kaldığı düşünülen film, Disney için de beklentilerin altında kaldı. Platform, beklediği abone sayısı başarısını yakalayamadı. Ancak filmin yayımlandığı Aralık ayı ziyaretçi trendlerine bakıldığında, Recep İvedik 7 ile Disney Plus arasında tıklanmanın artması yönünde olumlu katkıların olduğu görülüyor. Söz konusu ziyaretçi sayısının ne kadarının abone sayısına katkı sunduğu ise bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)