Müzikonair Reynmen, Ezhel ve Şanışer’i Yok Sayamayız! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Reynmen, Ezhel ve Şanışer’i Yok Sayamayız!

Ünlü gazeteci ve köşe yazarı Cengiz Semercioğlu köşesinde Günaydın’da yazdığı yazıyla ilgili Yüksel Altuğ’a cevap verdi. 

Geçtiğimiz günlerde Yüksel Aytuğ Günaydın’da Reynmen’in Altın Kelebek’te aday gösterilmesini hoş karşılamadığını belirten bir yazı yazmıştı. Yazısında: “Sosyal medya paylaşımlarında küfürlü konuşan, gazeteci tokatlayan birini bir basın kuruluşu nasıl onurlandırmaya kalkar” ifadelerine yer verip Reynmen’in adaylığının etikliğini sorgulamıştı.

Bunun üzerine Semercioğlu Reynmen’in yaptığının elbette kabul edilemez olduğunu ve kendilerinin de Reynemen’i bu konuda eleştirdiklerini ancak bu konuda ‘cezalandırma’ görevinin kendi görevleri olmadığını ifade etti.

Gazetecileri darp eden bir isim olarak Sean Penn’i örnek veren, gazetecilerin kendisini kaskla takip ettiğini ama bunun Sean Penn’in Oskar almasına engel olmadığını ifade eden Cengiz Semercioğlu: “Kimse de kalkıp “Gazeteci tekmeleyen nasıl Oscar’la ödüllendirilir!” diye sormadı.” dedi. Yine Sean Penn örneğinde Sean Penn’in hukuk tarafından cezalandırıldığını anlatan Semercioğlu: “Sean Penn’i hukuk cezalandırdı, Oscar jürisi değil…” ifadelerine yer verdi.

Sözlerine Reynmen’in hatasının farkında olup bu hatayı tekrarlamaması dilekleriyle devam eden Cengiz Semercioğlu, darp edilen muhabirin Show TV’den değil kendi kuruluşlarından biri de olsa aynı şekilde Reynmen’in aday gösterileceğini belirtti.

Semercioğlu: “Çünkü bizim işimiz kızgınlıkla, intikam duygusuyla birilerini cezalandırmak değil.” dedi ve bir kere bu cezalandırmaya başlandığında geçmişte yanlışı olan herkesi aday göstermemeleri gibi bir durumun olamayacağını belirtti. 

Haberciler ve sanatçılar arasında yaptıkları iş dolayısyla her zaman gerginlikler yaşanabileceğini ifade eden Cengiz Semercioğlu: “Önemli olan her iki tarafın da işi kan davasına çevirmemesi.” dedi

Son günlerde adlarından sıkça söz ettiren Reynmen, Ezhel, Şanışer gibi şarkıcıların görmezden gelinemeyeceğini: “Yaptıkları işi beğen ya da beğenme sevgili Yüksel, biz Reynmen, Ezhel, Şanışer’i ve tüm diğerlerini yok sayamayız…” sözleriyle ifade eden Cengiz Semercioğlu sözlerini “Pantene Altın Kelebek, popüler kültürü ödüllendiren bir törendir ve herhalde kabul edersin ki popüler kültüre bu yıl onlar damga vurdu.” diyerek sonlandırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)