Ana Sayfa » Müzik » Rıdvan Çinko Ebru Gündeş’in Başarısının Sırrını Yazdı!

Rıdvan Çinko Ebru Gündeş’in Başarısının Sırrını Yazdı!

oduller-reklam-banner

Müzik Onair köşe yazarlarından Rıdvan Çinko’nun köşe yazısı yayınlandı. İşte o yazı…

NEDEN Mİ ZİRVEDE? DEV SESLİ KADIN “EBRU GÜNDEŞ”!

Başladığı sanat yolculuğunda zirve basamaklarını her gün bir basamak yukarıya taşıyan ve bugün müzik sektörüne yön veren mihenk taşı.
Abarttığımı düşünebilirsiniz belki de, bu yüzden sizi hemen bir yolculuğa çıkarmak isterim. Çıkış yaptığı günden bugüne albüm yapmayı asla terk etmeden yola devam eden bu gücü ve dinleyici kitlesi her gün daha da artan bu başarıyı görmezden gelemezsiniz. Kaç kişi var bugün dinleyiciye ve dinleyicisine aynı saygıyla ve yadsınamaz emeklerle yapılan albümleri çıkarmaya devam eden sanatçı.

Eski tirajlar olmamasına rağmen müzik sektörünün albüme karşı tepkisi belliyken bu durumu göz önünde bulundurmayarak aynı özveri ve özenle devam ediyor. Dinleyicisi de onu yalnız bırakmıyor ve bugün müzik sektörünün hala en çok albüm satış tirajları kendisine aittir. Peki onun gösterdiği aynı saygıyı veya özveriyi neden göremiyoruz diğer sanatçılardan. Bu imkanlar birçoğunun elinde mi yok, ya da böyle bir dinleyici kitleleri mi yok ya da saygıya değer mi görmüyorlar.

-“Hemen sesleri duyar gibiyim çabuk tüketiyorlar o yüzden albüm çıkartmıyoruz.”

Ebru Gündeş’in de şarkılarını tüketiyoruz ama yine de vazgeçmiyor. Neden zirvede biliyor musunuz?
Zirvede olmasına rağmen her defasında bir basamak daha ekleyerek devam ediyor yoluna. Kalitesini, çizgisini ve çıktığı yolu unutmadan ilerliyor. Mega Star Tarkan’ın başı çektiği ülkemizdeki müzik sektörü, erkeklerde bir öncü olduğu asla inkar edilemez, kadınlarda ise Ebru Gündeş’in sallanmayan tahtını da kabul ediniz. Geçtiğimiz yılın “Harbiye Açık Hava Konserleri” kapsamında yapılan konserlerde 7 gün arka arkaya sahne alan Gündeş, alanı her gün tıklım tıklım doldurmayı başarmış ve biletleri yetiştirmek için geceli gündüzlü çalışıldığı her yerde konuşuluyordu.

-“Hanginizin cesareti var 7 gün arka arkaya Harbiye Açık Hava’da konser vermeye?”

Doldurabilir misiniz her günü, ya da 3. günden sonra sesiniz çıkar mı diye sormadan edemiyor insan sektördeki sesleri bir düşününce. Neden Ebru Gündeş biliyor musunuz dinleyicisine gösterdiği saygının, emeğinin, o DEV SESİNİN ve kalbinin ekmeğini yiyor. Zirvenin de sallanmayan tahtında oturmaya hep devam edecek çünkü onu orada tutan gerçek bir hayran kitlesi var. Hayatımda görmediğim canlarını verecek kadar seven kocaman bir aile EGFC (Ebru Gündeş Fan Club). Bunu hiçbir sanatçıda görmedim ve görebileceğimi de zannetmiyorum. Ebru Gündeş’in ordusu onun yıkılmasına asla izin vermez. Zirve senin ve sevenlerinindir EBRU GÜNDEŞ …

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir