RöportajlarSanatçı Röportajı

Rıza Pera: Bizde Popülarite Düşmanlığı Var

Rap müziğin başarılı isimlerinden Rıza Pera, Müzik Onair'dan Mehmet Çelik'e konuştu. 

Rap müziğin başarılı isimlerinden Rıza Pera, Müzik Onair’dan Mehmet Çelik’e konuştu.

İstanbul’da iken hatta güzel hatrı sayılır bir çevreye sahipken boluda şirket kurup oraya yerleşme nedeniniz nedir?

Sadece daha rahat kafaya müzik yapabilmek için Bolu’ya taşındım. Zaten gelirimi sosyal medya üzerinden ve yazdığım sözleri satarak elde ediyorum beni İstanbul’a bağlayan birşey olmamasıydı taşınma sebebim. İstanbul, Ankara gibi önemli şehirler 2-3 saat sürüyor biraz da stratejik bir hareketti Bolu’ya taşınmam. İstediğim zaman istediğim yerdeyim ve kafam çok rahat huzurluyum. Gayet de mutluyum.

Hem MC hem de fenomensin hangisi daha ağır basıyor?

Tabiki MC kısmım epeyce bir ağır basıyor. Fenomenlik dediğimiz kısım, günlük yaşantımızda yaşadığımız olayları ve komik anları sosyal medyada paylaşmamla oluşan bir durum. Şu anda MC kimliğim ile yaptığım işlere aşırı derecede alışmış ve sevmiş durumda kitlem bu durum beni çok mutlu ediyor rap müzikle alakası olmayan insanlar beni takip ederek dinlemeye başladı şarkılarımı ve güzel dönüşler alıyorum.

Şahangillerle sık sık storylerinde bir arada görüyoruz yeni projeleriniz var mı?

Şahangiller ailesinden Emrah Şahan. Bugün sosyal medyada bir kitleye sahipsem bunda çok büyük rolü olan bir insan öz abim gibi ve bir değil bir sürü projemiz olacak. (Gülüyor)

Stüdyonuza bir de kendi arkadaşlarınıza kapılarınızı açıp onlara ev sahipliği yapıyorsunuz bu ticari bir hamle mi yoksa bir arada güçlüyüz mü?

Tabiki bir arada her zaman daha güçlüyüz ticari kısmıda başarı ağacımızda zamanla oluşan bir meyve.

Fenomenlerin yaptığı şarkılar hakkında ne düşünüyorsun?

Ben güzel olan her şarkıyı dinlerim tarz tür ayırt etmem. Başarılı bir şarkı çıkacaksa ortaya, yetenekliyse yapan kişi tabiki yapabilir. Herkes hayalinin peşinden koşmalı.

Rapcilerin fenomenleri eleştirmesi hakkında düşüncen nedir?

Başarısız şarkılara yapılan yorumlara bir lafım yok ama başarılı işlere yapılan kötü yorumları çok gereksiz buluyorum. Popülarite düşmanlığı var bizde başarılı fenomenlere bence şans verilmeli.

Yeni çalışmaların hakkında bize bilgi verir misin?

Güzel projeler hazırladık hepsi bir bir yayınlanmaya başlıyor klipli bir şekilde kendimce iddalıyım ama güzelliğine kitle karar vermeli diyip çıkacağı günü bekliyorum.

Son olarak müzik Onair takipçilerine ne söylemek istersin?

Ne olursa olsun hayallerinizin peşinden koşun size yapamazsınız diyen herkesi eleyin çevrenizden sonunda düşmeniz gerekse bile düşün deneyimleyerek öğrenin bu şekilde başarmanın tadı inanın bana muazzam kimse vazgeçilmez olmasın sizin için herşeye rağmen yaşamak mükemmel.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/v6Qoh
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.