MüzikMüzik Haber

Roger Waters Hakkında Nazi Soruşturması!

Efsanevi müzik grubu Pink Floyd'un kurucularından Roger Waters, Berlin'de verdiği konserde Nazi üniforması giyerek sahneye çıktı. Üniformada Anne Frank'ın adı görüldü.

Efsanevi müzik grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, Berlin’de verdiği konserde Nazi üniforması giyerek sahneye çıktı. Üniformada Anne Frank’ın adı görüldü. Waters’ın bu gösterisi Berlin polisi tarafından olumsuz karşılandı ve Waters hakkında bir soruşturma başlatıldı.

Berlin polisi sözcüsü Martin Halweg, Guardian’a yaptığı açıklamada, “17 ve 18 Mayıs tarihlerindeki konserlerde sergilenen kostümle ilgili bir soruşturma başlatıldı. Giyilen kıyafetler, Nazi rejiminin şiddet içeren ve keyfi yönetimini onaylayacak, kurbanların onurunu zedeleyecek, kamu düzenini bozacak şekilde görüldüğü için yasa dışı kabul ediliyor” dedi.

Almanya’da gamalı haç veya SS amblemi gibi Nazi yönetiminin sembollerini eğitim ve sanatsal bağlamlar dışında kullanmak yasa dışıdır. Halweg, soruşturmanın bir parçası olarak, Waters’ın daha önceki gösterilerinin kayıtlarını inceleyerek kostümün değiştirilip değiştirilmediğini değerlendireceklerini belirtti.

Berlin polisi, yaklaşık üç ay boyunca kanıt toplamaya devam edecek ve daha sonra Waters’ın eyleminin nefrete tahrik olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini belirleyecek olan eyalet savcısına dosyayı sunacak.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.